АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Споразуменията се отнасят до проекти за проектиране и строително-монтажни работи за основни ремонти на улици в Плевен и в малки населени места в общината – Гривица, Беглеж, Брестовец, Коиловци, Къртожабене, Ласкар, Буковлък, Мечка, Къшин, Ралево, Горталово, Радишево, Тодорово, Върбица, Ясен, Славяново, Тученица, Търнене, Николаево и Бохот.


Това е “плащаш, колкото изхвърляш“. Общината въвежда “умни контейнери” и стартира кампанията “Раздели. Изхвърли. Печелиш ти!”, за да разясни ползите от разделното събиране и новите принципи за определяне на такса смет, които стават задължителни за всички общини от 2026 г.


На територията на Община Разград има 21 села с обща дължина на уличната мрежа 272 600 м., а в селата живее 37% от населението на общината, като голяма част от него работи в Разград и други населени места и пътува ежедневно.


Община Стара Загора подписа договори за безвъзмездна финансова помощ на обща стойност 57 206 895.73 лева за енергийно обновяване на 23 многофамилни жилищни сгради в град Стара Загора, съобщи общината.


Събитието се предвижда в периода 2-4 май и ще се състои пред сградата на Общината и на централния площад. "След успешните фермерски пазари и кулинарни изложения, които провеждаме в годините назад, решихме да отдадем заслуженото на производителите на млечни продукти, имайки предвид, че в региона около Враца има такива със световно признание.


Ще се реконструират 3400 м единичен коловоз на трамваен релсов път, както и пътни платна, и тротоарите по бул. “Александър Стамболийски“. Модернизирането на трамвайното трасе ще намали шума и праха, което е важно за подобряване на градската среда“, каза заместник-кметът по строителство Никола Лютов, цитиран от пресцентъра на Общината.


Любителите градинари във Виена могат да наемат зеленчукови градини от общината. Градините до 110 кв.м могат да се ползват за период до три години и половина. Пилотният проект "Виенска зеленчукова градина в града" стартира върху две неизползвани зелени площи в 21-ви и 22-ри район на града.


През 2018 год. държавата предостави безвъзмездно на Община Бургас цялата територия на бившата авиобаза. Идеята беше там да се обособи нова индустриална зона. Наложи се обаче Общината да върне имота, тъй като две големи инвестиционни намерения бяха провалени след жалби на местни политици пред Бургаския административен съд.


Подмяната става безплатно, като вместо уреди на твърдо гориво се вземат екологични алтернативи - климатици, термопомпи, устройства на палети и фотоволтаични системи за собствено отопление, в рамките на проект за по-чист въздух в общината.


За целта през 2024 г. общината определи над 1 млн. лв. за проектиране на 51 пространства във всички 24 района на столицата.