EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Закон ползване земеделска земя - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
КЗП пусна нова версия на kolkostruva.bg КЗП пусна нова версия на kolkostruva.bg 13:05 | 06.10.2025 | 474

Новата версия на портала осигурява единна точка за достъп до ценова информация, събирана ежедневно от задължените по закон търговски вериги. Системата е проектирана да обработва мащабни обеми данни – стотици хиляди записи на ден от всяка верига, което на национално ниво означава милиони данни ежедневно.

още
Сърбия: MIN такса за узаконяване на сгради Сърбия: MIN такса за узаконяване на сгради 12:24 | 25.09.2025 | 443

Според плана таксите за узаконяване за около 70 процента от незаконните постройки ще бъдат едва 100 евро. Вучич обясни, че в момента в Сърбия има около 4,8 млн. сгради, които нямат редовна регистрация на собствеността или разрешения за ползване.

още
Австрия подготвя закон срещу т. нар. шринкфлация Австрия подготвя закон срещу т. нар. шринкфлация 14:25 | 15.09.2025 | 588

Австрийското Министерство на икономиката съобщи, че подготвя закон срещу т. нар. шринкфлация – практика, при която съдържанието на продукта в опаковката намалява, а цената остава същата или се увеличава. Законопроектът трябва да бъде готов до края на годината, информира Австрийското радио и телевизия ОРФ.

още
Търговище: Земеделска земя поскъпва с 16% Търговище: Земеделска земя поскъпва с 16% 16:05 | 29.08.2025 | 1967

Средната цена на един декар ниви в област Търговище през 2024 г. достига 1489 лв., което е с 212 лв. повече в сравнение с 2023 година, съобщават от Териториалното статистическо бюро (ТСБ) - Североизток. 

още
Лютата чушка „Български морков“ се върна у дома Лютата чушка „Български морков“ се върна у дома 09:20 | 24.08.2025 | 1447

Днес „Български морков“ отново расте на родна земя на площ от 2-3 декара в градините на лютата ферма. Сортът е известен с ароматния си вкус и лютивина между 10 000 и 30 000 единици по скалата на Сковил. Плодът е с форма и цвят, напомнящи малък морков – зелен в началото и ярко оранжев при пълна зрялост.

още
Пазарът на индустриални площи се забавя Пазарът на индустриални площи се забавя 07:20 | 14.08.2025 | 632

През периода стартира изграждането на три относително малки нови проекта с обща площ от 18 000 кв. м. Те са предназначени за собствено ползване съответно от дистрибутор на автомобилни гуми, дистрибутор на медицинско оборудване и производител на хлебни изделия. Това сочат данните на консултантската компания за бизнес имоти.

още
Президентът върна Закона за държавната собственост Президентът върна Закона за държавната собственост 15:31 | 11.08.2025 | 571

Държавният глава счита, че приетите в последния момент, на 31 юли 2025 г. промени,  отнемат установени в закон гаранции при осъществяване на определени разпоредителни сделки с имущество, поверено на държавата.

още
От утре по закон цените трябва да са и в € От утре по закон цените трябва да са и в € 14:14 | 07.08.2025 | 597

Промените в закона бяха приети от Народното събрание окончателно на 30 юли. С тях се уреждат принципите, правилата и процедурите за въвеждане на еврото като парична единица на страната ни, определят се ключови за преминаването към единната европейска валута правила, въвеждат се преходни периоди, които ще позволят на гражданите да се адаптират към новата валута.

още
Сливен: Земеделската земя поскъпва с 18% Сливен: Земеделската земя поскъпва с 18% 10:57 | 28.07.2025 | 519

Въпреки увеличението, стойността остава с 2,8 на сто по-ниска от средната за страната, която е 1697 лв./дка. През 2024 г. средната цена за наем/аренда на земеделска земя в областта е 50 лв. на декар - с 5,7 на сто по-малко в сравнение с предходната година.

още
Най-важните промени в Закона за движение по пътищата Най-важните промени в Закона за движение по пътищата 08:13 | 24.07.2025 | 562

НС прекрои пътния закон – вижте най-важните промени за скоростите, контрола и глобите. Депутатите приеха длъжностни лица от МВР, изпълняващи служебните си задължения в униформено облекло, да могат да осъществяват контролните си функции по този закон и от необозначени служебни коли.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg