АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Събитието е реализирано като част от международния проект New Inherit, в който ГРАДОСКОП и пет европейски организации изследват устойчиви стратегии за обновяване на индустриалното наследство и превръщането му в модерни публични пространства в Германия, Испания, Италия, Белгия, Кипър и България.


Сред пътните проекти, които са в списъка, са АМ Черно море и Рила. Третият проект е изграждането на тунел през Петрохан. „В жп сектора включваме три тунела през Стара планина и удвояване на линията Пловдив-Свиленград. Пристанищата по Дунав също ще бъдат в списъка за публично-частно партньорство.


Бъдещият изпълнител ще трябва да проучи и изработи идеен проект за ново трасе, което цялостно да осигурява направлението от София към Кулата в участъка Симитли - Кресна извън Кресненското дефиле.


АПИ обяви обществени поръчки за строителен надзор при укрепването на анкерната стена на пътя Ботевград - София и при изграждането на нов мост на пътя Калояново - Хисаря.


Вертикалният коридор е стратегически проект, чиято цел е чрез разширение и усилване на съществуващите мрежи да се пренасят допълнителни количества газ от надеждни и разнообразни източници като САЩ, Азербайджан, Египет и други от юг на север за страни от Централна и Източна Европа.


“Изграждането на достатъчно транспортни връзки между Егейско море, Черно море и река Дунав ще допринесе за икономическото развитие на регионите”, подчерта Караджов. Проектите на българска територия включват участъците Кулата-Видин, Свиленград-Русе и бъдещата АМ “Черно море”.


Безвъзмездната помощ може да достигне до 1 млн. евро на проект, като финансирането е 100%, включително 85% от ЕС и 15% национално съфинансиране за българските партньори или собствено съфинансиране за сръбските партньори.


Кметът Васил Терзиев представи План за развитие на Витоша.Очаква се до края на лятото собственикът да внесе инвестиционен проект за Симеоновския лифт. На специално създаден сайт vitosha.me ще бъде публикувана пълната информация.


Пилотната работа има за цел тестването на хармонизирания въпросник, разработените ИТ приложения и цялостната методология на изследването, което ще стартира през есента на настоящата година.


Предложено е продължителността на договорите да бъде 12 г., а локомотивите, вагоните и мотрисите, придобити от държавата след 2009 г., да бъдат ползвани пропорционално от операторите, в зависимост от обема на извършваната услуга.