АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Въпреки това все още в бранша има редица дружества, които продължават да увеличават своите екипи. Това показва класацията на специализирания Job Board на DEV.BG за 20-те най-бързо растящи по брой служители технологични компании в България.
Според данните вземанията по финансов лизинг са 6,229 млрд. лв. в края на третото тримесечие на годината, като се увеличават с 10,6 процента (597,6 млн. лв.) на годишна база и с 1,6 процента (95,2 млн. лв.) спрямо второто тримесечие.
Веригата за бързо хранене от САЩ възобновява продажбата на сандвичите си "Куотър Паундър" след разпространението на ешерихия коли (E. Coli), установена в ресторанти на компанията в някои щати."Боинг" започва да набира нов капитал, посочва американската самолетостроителна корпорация, цитирана от световните агенции.
Фирмата планира да закрие най-малко три завода в Германия. Освен това капацитетът на всички останали производствени обекти на компанията в най-голямата икономика в Европа ще бъде намален, предвижда план на ръководството. Планът включва намаление с 10% на всички заплати и тяхното замразяване през 2025 и 2026 г.
Възвръщаемостта на активите на банковия сектор възлезе на 2,03 процента към края на юни, а възвръщаемостта на собствения капитал беше 17,17 процента (при 2,09 процента и 18,36 процента към 30 юни 2023 г.).
Докато чуждестранни компании са инвестирали малко над 100 милиарда евро (108 милиарда долара) в собствен капитал в Германия през 2020 г. и 2021 г. взети заедно, само 62 милиарда евро в собствен капитал впоследствие са постъпили до средата на 2024 г.
"Булгаргаз" вдигна наложения запор върху сметка на "Топлофикация София" след като двете дружества сключиха извънсъдебно споразумение и "Топлофикация София" извърши частично плащане на задълженията си в размер на 10 млн. лв.
АППК е увеличила приходите си с над 40 млн. лв. от продажба на имоти, частна държавна собственост или имоти, собственост на търговски дружества с повече от 50% държавно участие, благодарение на изградената от Информационно обслужване платформа за провеждане на електронни търгове.
Така МС разширява кръга на потенциалните бенефициенти по програмата. Министър Малинов съобщи, че този механизъм предвижда компенсиране на 100% от разходите на цена над 180 лв. до реалните разходи, които всички дружества, бизнеса и операторите на електропреносни и електроразпределителни мрежи ще имат за периода от 1 юли до края на 2024 г.
Две нови дружества под шапката на МЕ, отпадане на вече заложени проекти в НПВУ и пренасочване на такива в предлаганата нова глава “РиПауърИЮ“ (RePowerEU), предвиждаща инвестиции в критична електропреносна инфраструктура и енергийна ефективност на обществени и частни сгради.