EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Кърджали стачкуваха заради заплати - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Германия:Нарастващ брой фалити Германия:Нарастващ брой фалити 09:40 | 24.04.2026 | 420

Над 200 000 работни места в Германия могат да бъдат изложени на риск тази година заради нарастващия брой корпоративни фалити в страната, които се очаква да достигнат най-високо равнище от 14 години, предупреждава компанията за застраховане на търговски кредити „Алианц Трейд“ (Allianz Trade),

още
Допълнителни санкции срещу Русия Допълнителни санкции срещу Русия 20:00 | 23.04.2026 | 487

ЕС одобри допълнителни санкции срещу Русия заради войната в Украйна, които включват мерки срещу продажбата на енергия, военнопромишления комплекс, търговията и финансовите услуги. 

още
Min синдикална кошница в Северна Македония Min синдикална кошница в Северна Македония 10:45 | 22.04.2026 | 407

„Само за храна и напитки минималната синдикална кошница възлиза на 26 085 денара (422,34 евро). Една минимална работна заплата не е достатъчна за „хляб и вода“, а са необходими 2,6 минимални работни заплати, за да се покрият основните разходи за живот”, казват от синдикатите, посочвайки, че за април стойността на синдикалната минимална кошница е 68 797 денара (1114 евро).

още
НАП: Санкции за €1 млн. заради завишени цени НАП: Санкции за €1 млн. заради завишени цени 10:57 | 17.04.2026 | 660

От началото на годината са установени общо 1112 нарушения, свързани със Закона за въвеждането на еврото у нас, като са издадени наказателни постановления за 414 от тях, съобщи заместник-изпълнителният директор на НАП Евгени Нанков.

още
Проблем с платежните с-ми предизвика хаос в Москва Проблем с платежните с-ми предизвика хаос в Москва 12:50 | 07.04.2026 | 465

Заради затрудненията московското метро позволява на хората да ползват услугите му безплатно, а зоологическа градина е молила посетителите да плащат кеш.  Причината за проблема засега не е известна, но купувачи посочват, че имат проблеми със "Сбербанк", най-голямата банка в страната, и плащания посредством QR кодове.    

още
35 г. след обединението: равни заплати за германските строители 35 г. след обединението: равни заплати за германските строители 16:55 | 02.04.2026 | 705

Разликата в заплащането ще бъде окончателно премахната, след като възнагражденията в регионите на бившата Германска демократична република (ГДР) бъдат увеличени с 5,3 на сто, а в западната част на страната - с 3,9 на сто.

още
Обект за преработка на месо в Монтана е затворен Обект за преработка на месо в Монтана е затворен 15:35 | 30.03.2026 | 417

Обект за преработка на месо в Монтана е затворен от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) заради тежки нарушения на хигиенните изисквания, съобщават от институцията. В затворения обект се преработва предимно птиче месо за месни заготовки и колбаси.

още
4531 дружества са в несъстоятелност или фалит 4531 дружества са в несъстоятелност или фалит 13:45 | 27.03.2026 | 757

Основните причини за затварянето на предприятия са спадът на промишленото производство (като цяло в Европа и в частност на автомобилния сектор в Германия) ивисоките цени на тока и разходите за труд, Цяла Европа се сблъсква с проблеми в производството заради високите цени на енергията. Ситуацията се утежнява и от задължението за плащане на въглеродни квоти, което ни поставя в неконкурентна позиция спрямо останалия свят.

още
ЦБ на Русия намали основната си лихва ЦБ на Русия намали основната си лихва 09:44 | 21.03.2026 | 687

Руската централна банка (РЦБ) понижи основния си лихвен процент с 50 базисни пункта (0,5 процентни пункта) до 15 на сто в условията на забавяне на икономическия растеж заради продължаващата война в Украйна и наложените западни санкции, предаде Франс прес.

още
УФР на САЩ запази ОЛП в диапазона 3,5% - 3,75% УФР на САЩ запази ОЛП в диапазона 3,5% - 3,75% 08:01 | 20.03.2026 | 983

От институцията отбелязват, че несигурността около икономическите перспективи остава висока, включително заради развитието на ситуацията в Близкия изток и възможните ефекти върху американската икономика.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg