EUR 1.9558
USD 1.6795
CHF 2.0884
GBP 2.2411
CNY 2.3755
you tube
mobile version

Иван ачев ръководител екип - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Нови 30 блока ще се санират във В. Търново Нови 30 блока ще се санират във В. Търново 11:35 | 11.12.2025 | 212

През юни във Велико Търново министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов коментира, че след преговорите с Европейската комисия ще бъдат отпуснати общо 2,5 милиарда лева за саниране до 2029 година.

още
Българският туризъм -  "Слънце, сняг и СПА" Българският туризъм - "Слънце, сняг и СПА" 09:10 | 09.12.2025 | 272

Позитивните послания в туризма са изключително важни, каза проф. д-р Мариана Янева, ръководител на катедра "Икономика на туризма" на УНСС, по време на организирания от БТА форум "БГ ТУРИЗЪМ – ЗИМА 2025/2026", който се проведе в к. к. Пампорово. По думите й освен динамичните послания, трябва да има и константни, като "Гостоприемство в четири сезона" или "Слънце, сняг и СПА". 

още
Трябва да продължи дерогацията Трябва да продължи дерогацията 13:48 | 09.11.2025 | 653

С размяна на писма няма да е достатъчно да се получи, каквото и да било удължаване на дерогацията.  Това заяви главният изпълнителен директор на Американската търговска камара в България Иван Михайлов в предаването "Неделя 150" на БНР.

още
Завършване на ключови инфраструктурни проекти приоритет Завършване на ключови инфраструктурни проекти приоритет 17:10 | 28.10.2025 | 739

Завършването на ключовите инфраструктурни проекти - АМ "Хемус" и трасето Видин - Ботевград, ще бъде сред основните приоритети за това управление, заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов по време на национална среща на Камарата на автомобилните превозвачи в България, съобщиха от пресцентъра на министерството.

още
Тревоги за инвеститорите във Франция Тревоги за инвеститорите във Франция 11:20 | 07.10.2025 | 543

"Големият въпрос е какво ще се случи по-нататък, защото след смяната на петима премиери за две години, намирането на работещо – дори временно – решение става все по-трудно", отбелязва Дани Хюсън, ръководител на подразделението за финансов анализ в "ЕйДжей Бел" (AJ Bell).

още
За 2030г.  АМ "Хемус" ще е готова За 2030г. АМ "Хемус" ще е готова 07:55 | 06.10.2025 | 524

Това заяви пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, който заедно с вицепремиера Атанас Зафиров инспектира открития днес нов участък от автомагистрала "Хемус" между пътните възли "Боаза" и "Дерманци".

още
Купуваме все повече мебели Купуваме все повече мебели 13:25 | 24.09.2025 | 570

Наближаващото членство на страната в еврозона и динамичният пазар на недвижими имоти са сред причините все повече българи да купуват мебели, коментира в интервю за председателят на БКДМП проф. д-р Васил Живков, който е ръководител на Катедра "Интериор и дизайн за мебели" в Лесотехническия университет в София.

още
Ирак откри промишлена соларна ЕЦ Ирак откри промишлена соларна ЕЦ 10:45 | 24.09.2025 | 640

Соларната централа в Кербала ще може да произвежда до 300 мегавата електроенергия в пиковите часове, съобщи Насер Карим ал-Судани, ръководител на националния екип за проекти за слънчева енергия в кабинета на министър-председателя. Той допълни, че в провинция Бабил се изгражда нов проект с капацитет 225 мегавата, а скоро ще започне и изграждането на соларна електроцентрала с капацитет от 1000 мегавата в южната провинция Басра.

още
"Автомагистрали - Черно море" търси инженери и техници "Автомагистрали - Черно море" търси инженери и техници 10:57 | 01.09.2025 | 888

Политиката на управленческия ни екип е насочена към постоянно обновяване на строителното оборудване, повишаване на качеството на използваните материали и произвежданата продукция, наемане на висококвалифицирани кадри, инвестиции в образованието и повишаване квалификацията на заетия персонал.

още
Закъснява участък 1 Боаза – Дерманци на АМ „Хемус“ Закъснява участък 1 Боаза – Дерманци на АМ „Хемус“ 15:09 | 26.08.2025 | 616

Причината е необходимостта от завършване на реконструкцията на път III-305. Имам известни забележки по отношение на изпълнението, които споделих с АПИ и изпълнителя. Те са за сроковете. Намериха се решенията, за да бъдат изпълнени. При неизпълнението им ще има санкции. Това съобщи министър Иван Иванов. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg