АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Целта за 60% обновени сгради до 2050 г. може да бъде реалистична, ако се въведат ясни правила, стабилна методология и дългосрочен хоризонт за постепенно въвеждане на самоучастие от страна на собствениците.


Като причина за отмяната на търговските преговори Тръмп посочи планираното от Канада въвеждане на цифров данък върху бизнеса на американските компании.


От ИПИ посочват, че модел, в който местните данъчни приходи зависят почти изцяло от имотния пазар - през данък върху недвижимите имоти и върху възмездното придобиване на имущество, не може да гарантира адекватни собствени приходи на местната власт.


България трябва да си постави много по-амбициозна цел - до 2050 г. да са санирани 60 на сто от всички многофамилни жилищни сгради. Този процес трябва да върви равномерно и да има ясни ставки.


Предложено е продължителността на договорите да бъде 12 г., а локомотивите, вагоните и мотрисите, придобити от държавата след 2009 г., да бъдат ползвани пропорционално от операторите, в зависимост от обема на извършваната услуга.


Целта е постигане на нулеви емисии от сградния фонд в Албания до 2050 година. Предвидените за реновиране сгради са с площ 60 милиона квадратни метра.


От изповяданите сделки през миналата година от чужденците, закупили имоти, на второ място са български граждани. Купуват предимно имоти в ценова рамка до 150 хиляди евро за места за почивка. Нямат интерес към новопостроени сгради. Няколко от сделките са на цени над 400 хиляди евро.


Община Стара Загора подписа договори за безвъзмездна финансова помощ на обща стойност 57 206 895.73 лева за енергийно обновяване на 23 многофамилни жилищни сгради в град Стара Загора, съобщи общината.


На 25 ноември 2004 г. министърът на финансите Милен Велчев и управителят на БНБ Иван Искров подписват споразумение за съвместни действия за ускореното присъединяване на България към Икономическия и валутен съюз (ИВС) и успешното въвеждане на еврото в България през 2009/2010 година.


През 2024 г. нивото на безработица за лицата на възраст 15-74 години в ЕС спада до 5,9 на сто от работната сила, което е исторически най-ниско ниво от началото на времевата поредица през 2009 г. Равнището на дългосрочната безработица като процент от работната сила е 1,9 на сто през 2024 г. Това също е най-ниското ниво от началото на отчитането.