АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Бюрото по труда на Германия обяви, че броят на безработните в най-голямата европейска икономика е нараснал през февруари на сезонно-коригирана база с 9 000 до общо 2,752 милиона след спад с 37 хиляди през януари, докато осреднената прогноза на финансовите пазари бяха за ново понижение с около 10 000.


Предвидени са над 1,4 млрд. лв. за саниране на жилищни сгради. Тази ос от Плана ще стартира с вече подадените проектни предложения на собствениците, които са подали документи в ББР, както и по ОП „Региони в растеж“. .


Това е третата ключова софийска гара, част от проекта „Реконструкция на гарови комплекси Подуяне, Искър и Казичене“, който се съфинансира със средства от Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020 г. Стойността на договора за строителство на обекта е 1 115 653, 37 лв. без ДДС.


Идеята е да бъде изградена подводна инсталация за добив на газ и 155-километров тръбопровод до ново газопреработвателно съоръжение в град Фильос, окръг Зонгулдак, на западния черноморски бряг на Турция, съобщава в. "Хюриет дейли нюз", позовавайки се на доклад за оценка на влиянието върху околната среда на проекта.


1.781 млрд.лв. е предвиденият бюджет за въвеждане на мерки за енергийна ефективност в многофамилните жилищни и публичните сгради. Продължаването на програмата за саниране бе сред основните приоритети на НСОРБ, а над 95% от гражданите одобряват визията на новите блокове.


В предприятието са открити 10 работни места, инвестирани са 700 000 лева, като 70 на сто от сумата е от оперативна програма "Иновации и конкурентноспособност" на ЕС, а останалите от фирма "Диахим".


Възобновяемите енергийни източници няма да са достатъчни, за да постигне Европа целта си за неутралност на климата до 2050 г., смята коалиция на евродепутати от центристка и консервативна партия. Вместо това ЕС ще се нуждае от ядрен ренесанс, за да го постигне, твърдят те, позовавайки се на ново проучване на климатичната политика на ЕС.


Проект, финансиран по Оперативна програма „Региони в растеж” 2014-2020 г., включва строителство, ремонт и реконструкция на 237 обекта от системата на спешната медицинска помощ, в т. ч. 27-те центъра за спешна медицинска помощ с техните 170 филиала, 6 изнесени екипа в общините, както и 34-те спешни отделения в държавните лечебни заведения.


От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради през четвъртото тримесечие на 2020 г. със стоманобетонна конструкция са 77.0%, с тухлена - 19.0%, с друга - 3.8%, и с панелна - 0.2%.


Спрямо предходното тримесечие издадените разрешителни за строеж на жилищни сгради в страната намаляват с 14.4%, но жилищата в тях се увеличават с 31.9%, както и общата им застроена площ - с 18.5%.