АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Румънското правителство прокара в парламента пакет от фискално-бюджетни мерки за намаляване на прекомерния бюджетен дефицит. Мерките включват увеличение на различни данъци и такси, включително на данък добавена стойност (ДДС) от 1 август т.г. от 19 процента на 21 процента.


Като причина за отмяната на търговските преговори Тръмп посочи планираното от Канада въвеждане на цифров данък върху бизнеса на американските компании.


От ИПИ посочват, че модел, в който местните данъчни приходи зависят почти изцяло от имотния пазар - през данък върху недвижимите имоти и върху възмездното придобиване на имущество, не може да гарантира адекватни собствени приходи на местната власт.


Според публикацията Агенцията по заетостта на Румъния ще осъществи конкретни дейности за обучение и трудова интеграция на млади хора, съобразени с актуалните изисквания на икономиката.


Всяка изба ще представи и новата си реколта, предимно бели и розе вина. Ще се срещнете с опитни енолози, а също така и с млади талантливи специалисти, които с огромно желание продължават семейните традиции и съхраняват и надграждат винопроизводството с модерна визия и идеи. За любителите на гастрономията, част от избите са подготвили от домашно приготвени специалитети до изключителни кулинарни предложения от шеф готвачи и шоу кукинг.


Реформата идва повече от две години след най-тежката железопътна катастрофа в страната, при която загинаха 57 души, повечето от които млади хора.


Според Министерството на финансите ключова роля за размера на дефицита играе трайно слабата икономика. Рецесията води до по-ниски приходи от данъци като корпоративния данък и до по-високи разходи, например за увеличената безработица.


Ще се преустанови събирането на семейства и да предприеме широка кампания за депортиране, както е посочено в коалиционното споразумение между неговия консервативен блок Християндемократически/Християнсоциален съюз (ХДС/ХСС) и Германската социалдемократическа партия (ГСДП).


Предлага се установяването на повишено данъчно облагане от 15% за работниците, чийто годишен данък надвишава 33 млн. 422 хил. тенге (прибл. 115 хил. лева.).


Представителите на Областна дирекция "Земеделие" информираха, че в област Разград към 1 януари 2024 година са регистрирани 234 пчелари с 40 139 семейства. Към 1 януари 2025 г. броят на пчеларите остава същият, а броя на пчелните семейства нараства с 2792 и става 42 923.