АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Преди точно 50 години, на 31-ви март 1971 г., водещи представители на индустрията и търговията избират да въведат „универсален продуктов код“, който ще промени хода на световната икономика.


Инфлацията в Русия за 2021 г. ще достигне 3,6 на сто, а максимални стойности ще бъдат регистрирани през първото тримесечие. Това сочи консенсусна прогноза на водещи аналитици от големи руски банки и рейтингови агенции, пише "Известия".


Глобалното възстановяване на брутния вътрешен продукт ще се засили от средата на 2021 г. с пускането на Covid ваксините, което сега изглежда неизбежно, отбелязва агенцията.


С изключение на Ирландия и Румъния, всички останали пазари в ЕС отчетоха загуби през октомври, включително и четирите водещи пазара. В Испания беше отчете спад при продажбите с цели 21% на годишна база, във Франция с 9,5%, в Германия с 3,6% и в Италия със скромните 0,2 на сто.


Бизнесът показа гъвкавост при организация на работата, реагира бързо на променената среда и ускори процесите на дигитализация и всичко това ще носи ползи в дългосрочен план. Зад тази идея застанаха водещи мениджъри на някои от най-големите компании в страната.


Най-големите икономики в еврозоната - Германия и Франция, както и останалите членки на еднния валутен блок започнаха отново да въвеждат строги карантинни мерки за ограничаване на втората вълна на пандемията. Това вероятно ще нанесе още по-тежък удар върху сферата на услугите.


До 29 ноември ще продължи общественото обсъждане на Националния план за възстановяване и устойчивост. До края на годината планът трябва да бъде депозиран в Брюксел за съгласуване с ЕК, която препоръчва инвестициите да бъдат насочени в седем водещи области.


Лектори ще бъдат водещи иноватори, мениджъри и предприемачи от български и чуждестранни фирми. При срещата си с лидери в бизнеса, участниците ще могат да усвоят работещи практики, да се информират за проблемите в бизнеса и да се запознаят с устойчиви бизнес модели.


Очаква се растежът да се възстанови през 2021 г., в границите от 1,1% до 3,3%. Перспективите обаче остават силно несигурни и рисковете са наклонени надолу.


Производството на кафе в ЕС е на стойност около 10 млрд. евро и е еквивалентно на около 4,1 кг на жител през 2019 година. Германия и Италия са водещи производители на кафе.