EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Валери димитров 2011 сметна палата - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Ще се върне ли Италия към АЕЦ? Ще се върне ли Италия към АЕЦ? 18:35 | 21.04.2026 | 350

В момента Италия няма действащи ядрени реактори и разчита в голяма степен на внос на енергия, включително електроенергия, произведена от атомни централи в съседни страни като Франция. Ядрената енергетика е забранена в страната след референдумите през 1987 г. и 2011 г., но правителството подготвя нова нормативна рамка, която да позволи използването на нови ядрени технологии.

още
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД 12:25 | 21.03.2026 | 810

Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.

още
Бразилска компания с интерес към бг предприятия Бразилска компания с интерес към бг предприятия 10:10 | 06.03.2026 | 891

Интересът е конкретно към опериращи в авиационната и аерокосмическата индустрия, съобщи Българската търговско-промишлена палата (БТПП) в последния брой на онлайн бюлетина си "Инфобизнес".

още
Български производители на FRUIT LOGISTICA 2026 Български производители на FRUIT LOGISTICA 2026 08:10 | 28.01.2026 | 369

В палата 6.2, щанд C-90 ще се представят пълноправни и асоциирани членове на БАПОП: „ЕКОФРУКТ К и К“ ЕООД, ЗП Тодор Господинов, „Дейв – 2007“ ЕООД, ЗП Петя Нановска.  

още
130 години БТПП 130 години БТПП 09:25 | 03.12.2025 | 665

Българската търговско-промишлена палата - правоприемник на Софийската търговско-индустриална камара, е една от най-старите стопански институции в България и на Балканския полуостров, напомнят от Палатата.

още
Яйцата и сиренето по-евтини в малките магазини Яйцата и сиренето по-евтини в малките магазини 12:03 | 18.11.2025 | 559

Изследването обхваща 21 стоки - 20 хранителни и бензин - и е проведено в над 600 малки и големи търговски обекта в 81 общини, обясни президентът на КНСБ Пламен Димитров.

още
ИИ в работата на Сметната палата ИИ в работата на Сметната палата 13:43 | 12.11.2025 | 591

Изследването показва нагласата на българското общество за необходимостта от наличие на човешка преценка в дейността на институциите и в частност на Сметната палата, като 37 процента от участниците виждат в липсата ѝ потенциален риск. Съгласно изнесените данни 25 на сто от респондентите са на мнение, че одиторите трябва да контролират дейността на ИИ, като за тях е налице необходимост от проверка на генерираната от асистента информация. 

още
Български вкусове на световния вегански панаир в Хамбург Български вкусове на световния вегански панаир в Хамбург 14:02 | 19.10.2025 | 767

На щанд C19 в панаирната палата Хамбург Шелсен са представени „Булгарконсерв“, „Джем и Джем“ „Консервинвест“ и „Пелтина“. „Нарастващото търсене на по-здравословни, вегански - растителни продукти и добавки открива нови възможности за нашия сектор, за да е в крак с най-новите тенденции.

още
Има ли млечен картел у нас Има ли млечен картел у нас 09:35 | 08.10.2025 | 868

Най-сериозните проблеми до момента, които се отчитат, са тези в сектора на млечните продукти. Затова от КЗК предстои да направят по-задълбочено проучване.  Президентът на КНСБ Пламен Димитров каза, че "има огромна вероятност за картел при ценообразуването на млечните продукти у нас". 

още
Сметната палата отчита 60% ръст на глобите Сметната палата отчита 60% ръст на глобите 06:55 | 02.10.2025 | 563

Сред основните акценти в отчета на институцията се посочват още 14 на сто ръст на изпълнените препоръки от одитираните организации, грешки за 4,1 млрд. лева, които са коригирани във финансовите отчети на общини и ведомства и одитирани за законосъобразност бюджетни средства на стойност 2,2 млрд. лева.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg