АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Италиано-америкнската компания добави, че дивидентите, оценени на 1,84 евро на акция, ще бъдат изплатени на 29 януари.


Офертите ще бъдат отворени на 29 януари. Електробусите ще обслужват основно извънградските линии до близките до града селища и квартали.


Швейцарското правителство най-вероятно ще продължи тази седмица разпоредбата за затваряне на барове, ресторанти и развлекателни центрове в страната с надеждата да спадне броят на случаите на COVID-19 и на смъртните случаи. Първоначално ограниченията трябваше да бъдат отменени на 22 януари.


Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов уточни, че страната ни е поръчала 500 хиляди ваксини от "Модерна", които ще бъдат за 250 хиляди граждани. Първата индикативна доставка е планирана за 11 януари, когато ще пристигнат 2 хиляди дози, посочи той.


С днешното решение и очакваното потвърждение от ЕК в ЕС ще бъдат достъпни две ваксини срещу новото заболяване. ЕС договори досега доставката на 300 млн. дози за тази година от ваксината на "Пфайзер", както и на 80 млн. дози от "Модерна", с възможност за поръчка на още 80 милиона.


Инфлацията в Русия за 2021 г. ще достигне 3,6 на сто, а максимални стойности ще бъдат регистрирани през първото тримесечие. Това сочи консенсусна прогноза на водещи аналитици от големи руски банки и рейтингови агенции, пише "Известия".


Миналата седмица президентът на САЩ нарече законопроекта "позор" и поиска от бюджета да бъдат премахнати различни разпоредби, засягащи разходите на правителството, включително за чуждестранна помощ. Освен това той настояваше индивидуалните субсидии за американците да бъдат увеличени от 600 до 2000 долара.


Правителството очаква 57.4 трлн. йени да постъпят от данъчни приходи, докато 43.6 трлн. йени трябва да дойдат от нови емисии държавни облигации. Още 5.6 трлн. йени ще бъдат добавени чрез други източници.


Икономистите и анализаторите се надяват, че няма да им се налага да преразглеждат прогнозите си толкова често, колкото през 2020 г., когато правителствата редуваха налагането на строги карантини за борба с пандемията и отслабването на ограниченията - само за да бъдат принудени да се върнат отново към строги мерки от яростната втора вълна.


Според новите правила технологичните гиганти могат да бъдат изправени пред солидни глоби и принудителни разпадания. Глобите могат да достигнат до 10% от годишните глобални приходи при неспазване на разпоредбите.