EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Булгартабак пуска нови цигари с нова цена - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
1697 лв./дка средна цена за нива 1697 лв./дка средна цена за нива 08:56 | 09.07.2025 | 282

Справка в националната статистика показва, че през 2023 г. средната цена на сделките с ниви в България е била 1607 лева за декар или с 12,5 на сто повече в сравнение с 2022 година.

още
Пълна реновация на търговски площи на летище София Пълна реновация на търговски площи на летище София 13:20 | 08.07.2025 | 414

Водещата компанията в областта на търговията на дребно и F&B – Avolta започва два нови проекта, насочени към развитието на летището като петзвезден регионален хъб. Avolta ще извърши пълна реновация на своите търговски площи в Терминал 1 и ще открие нов безмитен магазин в зона не-Шенген на Терминал 2.

още
Вдигането на заплатите привлича нови учители Вдигането на заплатите привлича нови учители 18:10 | 07.07.2025 | 389

За последните пет години броят на студентите, изучаващи педагогика се увеличава от 21,6 хиляди до 24,9 хиляди, а делът им в общия брой на студентите в страната скача от 11,5% до 13,6%.  Ръст се вижда и при частното педагогическо образование – делът на учащите платено се повишава от 1% през 2017 г. до 5% през 2024 година.

още
Още 517 млн.лв. за два жп проекта по ПВУ получаваме Още 517 млн.лв. за два жп проекта по ПВУ получаваме 15:05 | 07.07.2025 | 343

„Одобрени са и допълнителни 160 млн. лева за нови влакове, като сумата за нов подвижен състав става 825 млн. лв.“, заяви Караджов. Той подчерта, че Планът за възстановяване и устойчивост не е само механизъм за финансиране, а инвестиции срещу реформи.

още
Плевен подписа нови 27 споразумения с МРРБ Плевен подписа нови 27 споразумения с МРРБ 13:05 | 07.07.2025 | 321

Споразуменията се отнасят до проекти за проектиране и строително-монтажни работи за основни ремонти на улици в Плевен и в малки населени места в общината – Гривица, Беглеж, Брестовец, Коиловци, Къртожабене, Ласкар, Буковлък, Мечка, Къшин, Ралево, Горталово, Радишево, Тодорово, Върбица, Ясен, Славяново, Тученица, Търнене, Николаево и Бохот.

още
Монголия ще строи нови пътища Монголия ще строи нови пътища 18:35 | 04.07.2025 | 725

Първият околовръстен път ще представя магистрала с 6 платна и с дължина между 22 и 26 км. Очаква се влизането му в експлоатация да позволи снижаването на задръстванията в столицата с около 30%.

още
Над 88% от IT специалистите ползват ИИ Над 88% от IT специалистите ползват ИИ 18:15 | 03.07.2025 | 428

Очаква се европейското финансиране от 90 млн. евро за изграждането на нова фабрика за изкуствен интелект в Sofia Tech Park допълнително да ускори развитието на сектора у нас, позиционирайки страната ни като регионален AI хъб. Проектът трябва да отвори врати до края на десетилетието и да обслужва както държавни институции, така и частния сектор.

още
Възстановява се движението по път I-1 Мездра и Лютидол Възстановява се движението по път I-1 Мездра и Лютидол 12:01 | 03.07.2025 | 414

Трасето, по което ще се пусне трафикът, е с дължина 13 км, и е модернизирано и разширено с по две ленти в посока, съобщава АПИ. При реализацията на проекта са изградени нови участъци, които обхождат селата Лютидол, Типченица, Новачене и Скравена.

още
Фирми:"Соларис Холдинг" , Royal Mail) Фирми:"Соларис Холдинг" , Royal Mail) 18:15 | 02.07.2025 | 966

Открита бе нова хибридна централа за производство и съхранение на зелена енергия в община Оряхово, област Враца. Проектът се финансира от ОББ и германската "Фаренголд банк" (Varengold bank), съобщиха от дружеството за медиите. 

още
Сливания и придобивания – как да подходим при сделки за преструктуриране на бизнес Сливания и придобивания – как да подходим при сделки за преструктуриране на бизнес 10:35 | 02.07.2025 | 788

Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg