АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Съвременните пощенски центрове за обслужване на клиенти могат да предоставят по-добри услуги на гражданите и бизнеса, по-добри логистични връзки, по-кратко време за изчакване, по-удобни услуги и по-дълго работно време.


63,6% от българите определят работата на външните финансови одитори като важна за обществото, а 55.4% смятат, че дейността им може реално да бъде полезна в борбата с корупцията. Данните са от проучване по поръчка на ИДЕС.


Средното време за обработка на една заявка е под 1 секунда и не влияе на времето за изпълнение на рецепта. Системата е изцяло интегрирана и синхронизирана с Националната здравноинформационна система (НЗИС).


Градовете заедно ще търсят решения на основните предизвикателства на нашето време - от климатичната криза и социалното сближаване до достъпни жилища и ориентирано към бъдещето градско развитие.


Цените на основните зърнени стоки на световните борсови пазари тръгнаха надолу в последните дни на юни, отчитат експертите на Софийската стокова борса (ССБ).


Жп линията „Волуяк – Драгоман“ освен, че се удвоява, се модернизира така, че да позволява по-високи скорости на движение и по-кратко време за пътуване.


Проучване на Visa: Българите се придържат към бюджета си и използват модерни технологии за разплащания по време на пътувания в чужбина. Според проучването българите демонстрират отлични умения за управление на личните си финанси по време на пътуване, като използват дигитални решения.


Предаването на готовите документи не изисква използването на квалифициран електронен подпис (КЕП). По този начин на кандидатите се спестяват време, средства и усилия, без да е необходимо да посещават регионален офис на Държавен фонд „Земеделие“.


В същото време "трудовият резерв" – термин, който обхваща не само безработните, но и частично заетите, хората, търсещи работа, но които не са веднага на разположение, както и тези, които са налични за работа, но не търсят активно такава – се увеличава леко до 10,9 на сто от разширената работна сила за възрастовата група 20-64 години.


Производството на петрол в Иран достигна своя пик през 70-те години на миналия век с рекорден добив от 6 милиона барела на ден през 1974 г., според данни на ОПЕК. Това се равнява на над 10 на сто от световното производство по това време.