АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


На блока ще бъде извършено презареждане на реактора за следващата горивна кампания и дейности, свързани с безопасността и с дългосрочната експлоатация на ядреното съоръжение.


Топ 3 най-активни участници на пазар "ден напред" през месеца по нетни търгувани количества са АЕЦ Козлодуй ЕАД, Национална електрическа компания ЕАД и ЕНЕРГО-ПРО Енергийни услуги ЕАД.


Европейската комисия предложи да се освободят от данък върху добавената стойност (ДДС) стоки и услуги, които Европейската комисия, органите и агенциите на ЕС предоставят на държавите членки и гражданите по време на криза.


Според последния доклад на МВФ "Световни икономически перспективи", световната икономика се очаква да нарасне с 6% през настоящата година при предишна оценка от януари за 5,5%.


Нашият основен сценарий предвижда заетостта отново да започне да се повишава през 2022 г, когато ръстът на БВП набере по-висока скорост поради края на здравната криза и ръста в усвояването на средствата по програмата ‘‘Следващо поколение‘‘ на ЕС.


Преди точно 50 години, на 31-ви март 1971 г., водещи представители на индустрията и търговията избират да въведат „универсален продуктов код“, който ще промени хода на световната икономика.


Икономическата криза около пандемията не се отразява сериозно досега на производството на мината, уточняват от рудодобивното предприятие. Случаите на коронавирус сред миньорите и работниците не са масови, а отдалечеността на работните места в рудниците не предполага струпване на хора и риск от скъсяване на дистанцията.


На второ място е средната заплата в община Козлодуй (2 133 лв.), следвана от Раднево (1 826 лв.) и Пирдоп (1 785 лв.). Столична община е на 5-та позиция (1 753 лв.), а топ 10 в страната се допълва от Гълъбово (1 732 лв.), Девня (1 614 лв.), Елин Пелин (1 469 лв.) и Панагюрище (1 431 лв.).


Сред страните от ЕС, особено засегнати от пандемията, фондът откроява Франция, Полша, Италия и Гърция. Според Eurofound настоящата криза е засегнала предимно индустриите, в които са заети основно жени. Сред тях са туристическия сектор, кетърингът и услугите, свързани с недвижими имоти.


От какво се притесняват банковите надзорници за 2021 г.? Защо „браковете“ между банките са добра идея? И как надзорните органи могат да помогнат на банките да бъдат част от решението по време на тази криза?