EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Човешки интелект - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Хуманоидни роботи - пазар за $4 трлн. Хуманоидни роботи - пазар за $4 трлн. 14:04 | 17.04.2026 | 471

Според експертите автономно действащите роботи, управлявани от изкуствен интелект, могат да подпомогнат връщането на трудоемки и скъпоструващи производства обратно в Европа. Очаква се, благодарение на напредъка в хардуера и софтуера, оперативните разходи да спаднат до около два долара на час.

още
Между AI и регулациите: Бъдещето на автономните автомобили Между AI и регулациите: Бъдещето на автономните автомобили 14:04 | 06.04.2026 | 464

Внедряването ще се случи, когато се създадат икономически условия, които позволяват на тази технология да стане изгодна, коментира Асен Начков, докторант в Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски".

още
Изкуствен интелект помага в работата на БГТОЛ Изкуствен интелект помага в работата на БГТОЛ 10:57 | 01.04.2026 | 463

От пътната агенция посочват, че иновативното решение повишава ефективността на обслужването и улеснява комуникацията. Средно за седмица се обработват около 600 заявления от различните видове, като автоматизираното уведомяване осигурява по-голяма проследимост и последователност в процеса.

още
Изкуственият интелект помага на модната индустрия Изкуственият интелект помага на модната индустрия 14:04 | 18.03.2026 | 684

Проблемът е огромен: 20 на сто от дрехите, произвеждани всяка година, никога не достигат до потребителя, генерирайки ненужни запаси на стойност 140 милиарда долара, според анализ на логистичния оператор Noatum.

още
Tesla стартира проекта си за гигафабрика за чипове с AI Tesla стартира проекта си за гигафабрика за чипове с AI 16:55 | 17.03.2026 | 808

В момента Tesla разработва пето поколение чип за изкуствен интелект – AI5, предназначен да подпомага развитието на автономните технологии на компанията.

още
Зачестяват онлайн измамите с изкуствен интелект Зачестяват онлайн измамите с изкуствен интелект 09:56 | 10.03.2026 | 662

Измамниците вече използват технологии за генериране на съдържание, които могат да имитират гласове на близки хора, банкови служители или публични личности.

още
Форум за бъдещето на AI в Индия Форум за бъдещето на AI в Индия 10:03 | 18.02.2026 | 818

Страната се утвърждава като притегателен център за компании в областта на изкуствения интелект, като вече Alphabet, Microsoft и Amazon са се ангажирали да инвестират общо 68 млрд. долара в инфраструктура за изкуствен интелект и облачни услуги до 2030 г.

още
"Майкрософт" предупреди за „Сенчест изкуствен интелект" "Майкрософт" предупреди за „Сенчест изкуствен интелект" 12:12 | 13.02.2026 | 684

Под „сенчест изкуствен интелект“ се разбира използването на инструменти, работещи с изкуствен интелект, от служители без знанието или официалното одобрение на ИИ отдела или звената за сигурност на съответната компания.

още
БГ участие на FRUIT LOGISTICA БГ участие на FRUIT LOGISTICA 16:05 | 06.02.2026 | 843

Делегация от 25 земеделски производители ще посети щанда и панаира и ще вземе участие в съпътстващата програма и форумите. Тази година акцентът е върху силата и възможностите на изкуствения интелект.

още
Ергономични офис столове с изкуствен интелект Ергономични офис столове с изкуствен интелект 07:05 | 27.01.2026 | 421

Най-новата тенденция в ергономичните столове може да се похвали със сложни системи с изкуствен интелект, които обещават да революционизират начина, по който седим, работим и се грижим за телата си по време на дълги часове зад бюрото си.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg