АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Намаляващото търсене на парфюми, цигари, слънчеви очила и други стоки и нарастващите разходи за покупка са причините, заради които бизнесът вече не е печеливш, като промяната се отнася за основната марка "Луфтханза".


Това позволява на туристическите агенции да продават билети от името на водещи международни авиокомпании на пазара. В момента над 54 000 туристически агенти в 217 страни и територии по света са акредитирани от ИАТА.


До 30 април, включително, може да се купят винетки за превозните средства до 3,5 тона на настоящите цени. От 1 май 2025 г. се променят цените им и годишната винетка ще струва 97 лв., тримесечната – 54 лв., месечната – 30 лв., седмичната – 15 лв., а уикенд винетката – 10 лв.


Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 0,45 процента до 2,407 пункта. Миналата седмица ИТЦ беше на ниво от 2,418 пункта. Базовото равнище на ИТЦ - 1,000 пункта, е от 2005 година.


В доклад на ЕК се отбелязва, че преди отпадането на вътрешните гранични проверки българските и румънските дружества са плащали милиарди евро годишно заради повишени логистични разходи, закъснения на доставките и заради високите цени на горивото и заплатите на водачите в товарните превози.


Когато има адекватни механизми за защита на българските потребители, без каквито те ще бъдат изложени на цялата нестабилност на пазара. Това заяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев на брифинг в Министерски съвет.


Пазарът на труда с положителен ход през март. Над 20 000 работни места, близо 17 000 започнали работа и над 7 700 активирани неактивни лица през март.


Така вместо предвидените до момента 989 млн. лв., за компенсации ще бъдат изплатени 1.179 млрд. лв. Измененията се налагат заради повишено потребление на електроенергия през зимните месеци, съчетано с по-високи цени спрямо прогнозираните в началото на м. януари.


Движението на цената при царевицата за доставка през май в САЩ е възходящо с 4 долара до 225 долара за тон. Във Франция има поевтиняване с 3 евро до 202 евро за тон, а в Украйна - поскъпване с 5 долара до 243 долара за тон.


Едно от малкото изключения е цената на яйцата, които през март 2025 г. са били с "едва" 2,5 процента по-скъпи спрямо същия месец на предходната година. В дългосрочен план обаче, между 2020 и 2024 г., техните цени са се повишили с 38,5 процента.