АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Ново, трето поред национално проучване на Siemens България и Германо-Българската индустриално-търговска камара хвърля светлина върху перспективите и трудностите пред цифровата трансформация. Финансови ограничения и човешкият фактор остават основни пречки за напредъка.


Глобалната търговска война на президента на САЩ Доналд Тръмп и колебанията в търговските отношения между Китай и САЩ през последните два месеца създадоха значителни трудности за китайските износители и техните бизнес партньори от целия Тихоокеански регион и забавиха световния растеж.


След като през декември миналата година заложи на темп от едва 0,2%. След две години на рецесия това би била третата година без икономически растеж, отбелязва ДПА. По думите на централния банкер Йоахим Нагел новите американски мита и несигурността около бъдещата политика на САЩ изначално потискат икономическия растеж.


Тя обвинява "Деливъри хироу" (Delivery Hero) и "Глово" (Glovo) за участие в картел. В съобщението на ЕК се отбелязва, че двете дружества са обменяли чувствителна търговска информация и са си разпределяли пазари в страните от Европейското икономическо пространство (държавите от ЕС, Исландия, Лихтенщайн и Норвегия) поне в последните четири години.


Фундаментът на паричната политика в България е стъпвал на две котви. Първата е неизменното поддържане на валутния борд, както и на курса 1,95583 лева за евро. Втората котва е, че бордът завършва с въвеждането на еврото при същия курс, тъй като самият борд гарантира стабилността на обменния курс между лева и еврото.


Само 29 % от анкетираните компании заявиха, че са оптимисти относно перспективите си за икономически растеж в Китай през следващите две години. Настоящото ниво на непредсказуемост вреди на бизнес доверието, което затруднява компаниите да останат оптимистично настроени, заяви Йенс Ескелунд, президент на Европейската търговска камара в Китай.


Върховният представител на ЕС по външната политика и сигурността Кая Калас уточни на пресконференция при представянето на предложението, че в случая се предвижда взаимодействие с НАТО.


Само за първите три месеца на годината у нас са влезли повече работници от чужбина, отколкото през цялата 2024 година, съобщи министърът на труда и социална политика Борислав Гуцанов.


Преплитането на различни фактори като климат, туризъм и селскостопанска политика превръща намирането на най-популярната зърнена култура за японците в сериозен проблем, а повишаването на цените не спира, пише в. "Кориере дела сера".


По данни на Министерството на труда и социалната политика и Българската конфедерация по заетостта, към момента в България работят около 15 000 граждани на Узбекистан. Това подчертава значимостта на инициативата и необходимостта от прозрачна и сигурна регулация в тази област.