АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Общата дължина на трасето, което е важна част от Трансевропейската транспортна мрежа, е 63 км и започва от границата с Република Сърбия (при ГКПП "Калотина"). То се включва в Северната скоростна тангента, която е също част от автомагистралата. Чрез тангентата автомобилният и товарен поток се разпределя към АМ "Хемус" и АМ "Тракия".


Близо 70-километровото трасе ще свърже Йонийската магистрала с магистрала Егнатия през град Йоанина (Янина). Строителството ще започне в края на 2025 г., а целият проект се очаква да бъде завършен за около 4 години и половина.


Зам.-министърът на транспорта не се ангажира с конкретен срок за начало на строителството на жп линията Ямбол – Одрин. Той посочи, че се предвижда изграждане на инфраструктура, която ще позволи преминаването и на пътнически, и на товарни влакове.


Администрацията на президента Доналд Тръмп предприе поредица мерки, за да отговори на опасенията във връзка с чуждестранните шофьори на камиони, които не говорят английски.


В ход е подготовката за нова 71 км електрифицирана жп връзка Ямбол – Елхово – Лесово, която ще подобри свързаността и капацитета на трафика между България и Турция.


Газовата връзка от Килис до сирийския град Алепо беше завършена на 21 май, след като бяха възстановени повредени тръбопроводи. По думите на Байрактар годишно по газопровода могат да бъдат изнасяни до два милиарда кубически метра природен газ за Сирия и допълни, че газът ще бъде използван за производство на до 1200 мегавата електроенергия.


"Български ВиК холдинг" ЕАД започва поредица от проверки на територията на цялата страна във връзка с осъществяване на вътрешен контрол и анализ по отношение дейността на дъщерните си дружества в посока бързо откриване на незаконно присъединени потребители и ефективно използване на наличните водни количества, съобщиха от Холдинга.


Четири са местата, представляващи особен интерес за щаба – пожарът в Лесово, в Илинденци, община Струмяни, в Трън и село Николово, Русенско, каза съветникът на вътрешния министър Николай Николов и бивш директор на пожарната на брифинг след заседание на оперативния щаб на МВР във връзка с пожарите в страната.


Миналата година Румъния пусна в експлоатация близо 200 км магистрали и скоростни пътища, включително над 100 км от магистрала "Молдова" (А7). Мрежата от скоростни пътища на Румъния се състои вече от над 1280 км според данни, цитирани от румънската секция на Радио Свободна Европа.


Предстои откриването на нов пътен участък от автомагистрала "Хемус" с дължина 17 км, както и скоростната връзка на България със Сърбия през АМ "Европа" през септември. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов.