АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Според местната традиция се прави торта, както и пита, в която се вграждат сварени и боядисани в червено яйца, и сладък хляб със стафиди. Този тип сладкиши домакините най-често поръчват за около 1000-2000 динара (17-30 лв.) на килограм.


Спрямо вида и големината си те ще получат между 15 000 лв. и 150 000 лв. за нови машини, съоръжения, оборудване, инструменти и специализиран софтуер. Целта е да станат по-конкурентоспособни и да подобрят пазарното си представяне.


Страната ни активно участва в подготовката на споразумение за глобалното ценообразуване. Изложението IN-COSMETICS GLOBAL се проведе в център РАИ, Амстердам. Глобалното събитие за козметика, етерични масла и суровиниза продукти за лична хигиена с над 1000 изложители, показващи най-новите постижения в науката, иновациите и устойчивостта.


По-ниски от 1000 евро са МРЗ в България и в Унгария (707 евро), Латвия (740 евро), Румъния (814 евро), Словакия (816 евро), Чехия (826 евро), Естония (886 евро), Малта (961 евро), Гърция (968 евро) и Хърватия (970 евро).


Курсът се води от инструктори от Техническия обучителен център на щатската Комисия за ядрено регулиране, а в обучението участват 30 експерти от ядрените регулатори на България, Украйна, Словакия, Словения и Швеция.


За България Евростат отчита февруарска безработица от 3,9 на сто - без изменение спрямо първия месец на текущата година и понижение спрямо 4,6 на сто от февруари миналата година. Безработните в страната ни са били 118 000 - с 1000 по-малко от предходния месец и с 4000 спрямо година по-рано.


Украинският президент Володимир Зеленски подписа закона за закупуване на оборудване, необходимо за изграждането на енергоблокове 3 и 4 на АЕЦ "Хмелницки" в Украйна, съобщи днес в "Телеграм" Върховната рада (парламента) на Украйна, цитирана от УНИАН.


Това показват данните от национално представително проучване на агенция Алфа Рисърч, проведено в периода 20-28 февруари сред 1000 пълнолетни граждани, интервюирани по домовете им с таблети.


Цанко Бачийски, председател на АЯР: "Не сме спрели да работим по отношение на малките модулни реактори. Направихме ред стъпки за проверка на нашата готовност. Последното направено е да създадем вътрешни правила, които да ни помогнат за преглеждането на такъв иновативен проект".


Върховната рада (парламентът на Украйна) прие закон, разрешаващ закупуването на двата руски реактора, първоначално закупени от България във връзка с проекта за изграждане на АЕЦ "Белене", които ще бъдат използвани за разширяване на украинската АЕЦ "Хмелницки".