АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Въпреки увеличението, стойността остава с 2,8 на сто по-ниска от средната за страната, която е 1697 лв./дка. През 2024 г. средната цена за наем/аренда на земеделска земя в областта е 50 лв. на декар - с 5,7 на сто по-малко в сравнение с предходната година.


Черешите вече не присъстват в потребителската кошница, а по-високата им цена повишаваше стойността на потребителската кошница, при която се отчита 7 лева поскъпване на годишна база.


От средата на седмицата ще се събират глобите за движение в аварийната лента. При първо нарушение 1000 лева е глобата, а книжката на водача-нарушител ще се отнема за срок от три месеца. Повторното нарушение ще се наказва с 4000 лева глоба и отнемане на книжката за 6 месеца. Предложението бе направено от премиера Росен Желязков на 9 юли.


Той позволява въвеждане на сума в лева, която автоматично се превалутира в евро по официалния курс. Потребителите имат възможност и за обратната опция – при въвеждане на сума в евро, стойността се преизчислява в левове.


Захарта към момента се търгува за 1,87 лева за килограм, а тенденцията при цената ѝ е низходяща, което е в съответствие със световната динамика. При фасула има регистрирана възходяща тенденция от последните две седмици, като тази седмица цената му е 4,45 лева за килограм.


Днес в ЕП гласува становището на институцията относно кандидатурата на България да стане член на еврозоната от 1 януари 2026 г. Гласуването се проведе от 13:30 ч. българско време, като докладът за България бе втора точка.


Последните решения за приемането на България в еврозоната от 1 януари догодина ще бъдат гласувани днес от Европейския парламент в Страсбург и Съвета на ЕС в Брюксел след над 20-годишен процес на приближаване на страната ни към валутния съюз.


Отсечката е важна транспортна връзка в област Видин и към бъдещия ГКПП със Сърбия. Стойността на договора е 14 737 500 лв. без ДДС. Прогнозният срок за актуализиране на проекта е 60 календарни дни, а за реализиране на строително-монтажните работи след това е 12 месеца.


Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.


Днес вече навсякъде се говори за ESG (Environmental, Social and Governance – екологично, социално и корпоративно управление), като за крайъгълен камък на устойчивото и отговорно инвестиране (Sustainable and Responsible Investing, SRI).