EUR 1.9558
USD 1.7243
CHF 2.0934
GBP 2.2921
CNY 2.3713
you tube
mobile version

Стари реактори - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Съмнения във ВЕИ след спирането на тока в Испания Съмнения във ВЕИ след спирането на тока в Испания 16:54 | 13.05.2025 | 93

Докато хората чакат отговори за това, какво е причинило историческото спиране на електрозахранването, което внезапно наруши всекидневието на десетки милиони, някои поставят въпроса дали е разумно да бъдат изведени от експлоатация ядрени реактори, осигуряващи форма на енергия, която е стабилна, макар и противоречива, спрямо възобновяемите източници, чието производство може да бъде белязано от прекъсвания.

още
ЕК иска преразглеждане правилата за пътна безопасност ЕК иска преразглеждане правилата за пътна безопасност 11:25 | 28.04.2025 | 664

Новите правила ще вземат предвид нарастващото присъствие на електрически превозни средства и ще се адаптират към нововъзникващите технологии. Те ще въведат засилени инспекции, включително периодични технически проверки за електрически превозни средства и усъвършенствани системи за подпомагане на водача, годишни инспекции за по-стари автомобили и микробуси и усъвършенствани методи за изпитване на емисиите за откриване на превозни средства...

още
Зеленски подписа закон за покупка на реактори Зеленски подписа закон за покупка на реактори 14:45 | 17.03.2025 | 521

Украинският президент Володимир Зеленски подписа закона за закупуване на оборудване, необходимо за изграждането на енергоблокове 3 и 4 на АЕЦ "Хмелницки" в Украйна, съобщи днес в "Телеграм" Върховната рада (парламента) на Украйна, цитирана от УНИАН.

още
Повече от 200 вина на Винария 2025 Повече от 200 вина на Винария 2025 10:46 | 18.02.2025 | 427

Тази година в конкурса за „Златен ритон“ бяха представени бели вина от стари реколти с изключително качество, на световно ниво. Тези вина се отличават с уникален характер, дълбочина и стил, като отразяват вниманието и майсторството на винарите, които са ги създали.

още
За АЯР малките реактори не са приоритет За АЯР малките реактори не са приоритет 18:15 | 14.02.2025 | 777

Цанко Бачийски, председател на АЯР: "Не сме спрели да работим по отношение на малките модулни реактори. Направихме ред стъпки за проверка на нашата готовност. Последното направено е да създадем вътрешни правила, които да ни помогнат за преглеждането на такъв иновативен проект". 

още
Радата одобри покупката на български реактори Радата одобри покупката на български реактори 16:20 | 11.02.2025 | 484

Върховната рада (парламентът на Украйна) прие закон, разрешаващ закупуването на двата руски реактора, първоначално закупени от България във връзка с проекта за изграждане на АЕЦ "Белене", които ще бъдат използвани за разширяване на украинската АЕЦ "Хмелницки".

още
Китай издава рекордно количество съкровищни бонове Китай издава рекордно количество съкровищни бонове 09:40 | 06.01.2025 | 703

Властите ще издадат специални съкровищни ​​облигации на стойност 3 трилиона юана през 2025 г., което би било най-високото ниво досега.Тези нови инициативи включват програма за субсидиране на дълготрайни стоки, при която потребителите могат да заменят стари коли или уреди и да купуват нови с отстъпка, както и отделна програма, която субсидира широкомащабни подобрения на оборудването за бизнеса.

още
САЩ проучват дълбоко погребване на ОАГ у нас САЩ проучват дълбоко погребване на ОАГ у нас 13:10 | 16.12.2024 | 1022

Стана ясно, че държавната агенция USTDA ще финансира предпроектните проучвания в България за напреднали технологии за малки модулни реактори и за дълбоко погребване на отработено ядрено гориво.

още
Китай: Субсидии за покупка на електроуреди Китай: Субсидии за покупка на електроуреди 12:45 | 11.12.2024 | 681

Приходите от продажби на електроуреди по програмата за стимулиране на потреблението и замяна на стари уреди и оборудване достигнаха 201,97 милиарда юана (около 28,11 милиарда щатски долара), според данни на Министерството на търговията.

още
100 млн. лв. допълнителни разходи за МРРБ 100 млн. лв. допълнителни разходи за МРРБ 13:05 | 09.12.2024 | 542

Средствата са за изплащане на задължения за изпълнени, но неразплатени от Агенция "Пътна инфраструктура" дейности по стари договори за поддържане на републиканската пътна мрежа, по които се водят съдебни дела.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg