EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Световно първенство - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Бургас: Нова фабрика пусна производствените си линии Бургас: Нова фабрика пусна производствените си линии 16:05 | 23.01.2026 | 684

Кметът на Бургас уточни, че произвежданата в момента продукция е изцяло предназначена за износ, като част от нея ще бъде използвана като опаковки по време на Световното първенство по футбол.

още
4,5% среден ръст на цените на световните храни 4,5% среден ръст на цените на световните храни 16:54 | 12.01.2026 | 605

Индексът на световните цени на храните, който проследява месечните промени в международните цени на набор от световно търгувани хранителни стоки, е средно 124,3 пункта през декември, което е с 0,6 на сто по-малко от ноември и с 2,3 на сто под нивото от преди година.

още
ФАО: Лек ръст в цените на храните ФАО: Лек ръст в цените на храните 18:40 | 07.07.2025 | 872

Според данните спадът на международните цени на зърнените култури и захарта е компенсиран от по-високите цени на млечните продукти, месото и растителните масла. Индексът, който проследява месечните промени в международните цени на набор от световно търгувани хранителни стоки, през юни 2025 г. е с 5,8 на сто по-висок в сравнение с нивото си година по-рано, но остава доста под пика от март 2022 г.

още
Робот за плевене + видео Робот за плевене + видео 09:50 | 24.05.2025 | 3278

Инициативата "Възможности за теб" представя човешки истории за успеха, постигнат с усилия и постоянство, за ценен принос към обществото и икономиката, за заслужено признание в страната и на световно ниво.

още
Цените на зърнените култури, месото и млечните продукти ↑ Цените на зърнените култури, месото и млечните продукти ↑ 14:04 | 05.05.2025 | 952

Индексът, който проследява месечните промени в международните цени на набор от световно търгувани хранителни стоки, достига средно 128,3 пункта през април, което е с 1 на сто повече от март и 7,6 на сто повече от същия месец миналата година.

още
Магарешко и кобилешко сирене на фестивал във Враца Магарешко и кобилешко сирене на фестивал във Враца 17:15 | 09.04.2025 | 977

Събитието се предвижда в периода 2-4 май и ще се състои пред сградата на Общината и на централния площад. "След успешните фермерски пазари и кулинарни изложения, които провеждаме в годините назад, решихме да отдадем заслуженото на производителите на млечни продукти, имайки предвид, че в региона около Враца има такива със световно признание. 

още
ФАО: Как по-скъпото растително масло влияе на цените? ФАО: Как по-скъпото растително масло влияе на цените? 16:54 | 07.04.2025 | 1048

Индексът, който проследява месечните промени в международните цени на набор от световно търгувани хранителни стоки, достигна средно 127,1 пункта през март, с 6,9 на сто повече от година по-рано, но остана с 20,7 на сто под своя връх от март 2022 г.

още
Прогноза: 1% увеличение на производството на пшеница Прогноза: 1% увеличение на производството на пшеница 17:10 | 10.03.2025 | 619

Световно производство на пшеница през 2025 г. от 796 милиона тона прогнозира Организацията по прехрана и земеделие на ООН (ФАО) в най-новия си доклад за предлагането и търсенето на зърнени култури.

още
Китай предлага нови правила за редкоземните минерали Китай предлага нови правила за редкоземните минерали 18:14 | 21.02.2025 | 939

Тези планове са поредният опит на Пекин за установяване на строг държавен контрол над сектора, който има ключово значение на световно ниво. Китай вече диктува производството чрез система от квоти и контролирани от държавата дружества, отбелязва Ройтерс.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg