EUR 1.9558
USD 1.6777
CHF 2.0887
GBP 2.2564
CNY 2.3520
you tube
mobile version

Румънците предпочитат България за новогодишните празници

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Румънците предпочитат България за новогодишните празници

mail16:51 | 29.10.2009прегледи 380 коментарикоментари 0


Туристическите пакети за коледните и новогодишните празници в Румъния са с 20 на сто по-евтини тази година спрямо предходната, информира румънският вестник "Бизнес стандарт" и допълва, че ако миналата година предпочитаната от румънците дестинация за зимната ваканция е била Австрия, то тази година най-предпочитана е България.
"Тази година на пазара по-смело навлязоха офертите за ски в България. По-евтино е, а и е по-близо до нас. Освен това все още има места", казва Драгаш Анастасиу, собственик на туристическата агенция Нова Травъл.
Ако средният бюджет за прекарване на зимните празници за един румънец миналата година бе 400-500 евро, то тази година се очаква намаляването му с 20 процента, смята Корина Мартин, председател на националното сдружение на туристическите агенции в Румъния и допълва, че тази година запитванията били единствено за предложения за новогодишните празници, но не и за по-голяма зимна ваканция. 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg