АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Държавен фонд „Земеделие” (ДФЗ) преведе 166 млн. лв. (165 937 355 лв.) доплащане по интервенцията с най-много кандидати – „Основно подпомагане на доходите за устойчивост“ (ОПДУ). Финансовата помощ е наредена по сметките на 46 061 бенефициери.


Наред с други неща, университетите искат да въведат прием на фиксиран брой студенти за различни програми на английски език. Те искат още чуждестранните студенти и служители да научат по-добре нидерландски, което има за цел да защити статута на езика.


В България равнището на трудова заетост (делът на заетото население в трудоспособна възраст) през 2024 г. е било 76,8 на сто, сочат данните на Евростат.


Причината е планираните от Вашингтон такси за кораби, свързани с Китай, и големите вносни мита за ключови регионални търговски партньори подклаждат несигурността и намаляват апетита за американски продукти.


Фотоволтаичните системи непременно трябва да са големи, за да има ефект. Фотоволтаичните централи трябва да се изграждат върху плодородна. Европейските програми за финансиране на ВЕИ в България са достъпни и опростени земеделска земя. Въвеждането на система за нетно отчитане е сложно.


ЕСО разработва програма за ускорено внедряване на ВЕИ от публични субекти, другата публична политика, която ББР ще подкрепи, е вторият етап на Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради, която се разработва в момента.


Държавите членки като цяло подобриха знанията и мониторинга на повърхностните и подземните водни обекти, увеличиха разходите и подобриха прилагането на законодателството на ЕС в областта на водите, въпреки че съществуват значителни регионални различия. Повечето подземни водни обекти също продължават да постигат добро количествено и химично състояние.


Глобалната икономика се забавя, което затруднява възстановяването на пазарите на труда, според изданието "Световна заетост и социални перспективи: Тенденции 2025" на Международната организация на труда. Това съобщи Българската търговско-промишлена палата (БТПП) в последния брой на онлайн бюлетина си "Инфобизнес".


Челната тройка за най-големи бизнес рискове у нас, според проучването, се допълва от макроикономически рискове (инфлация, дефлация, парични политики, програми за строги икономии) и законови и регулаторни промени (напр. Нови директиви, протекционизъм, екологични, социални и управленски изисквания за устойчивост) съответно с дял от 38 на сто и 31 на сто.


Причаната са разходи, свързани със софтуера, и с други програми, обясни служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков в тв интервю. Той посочи, че цената на документите не е актуализирана от години. Това е изцяло нова лична карта с биометрични данни.