АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В началото на годината рейтинговата агенция промени перспективата на кредитния рейтинг на Румъния от стабилна на негативна, запазвайки оценката „BBB-„, която е последната степен, при която се препоръчват инвестиции, припомня икономическият сайт Профит.ро.


Това отговориха на запитване от Агенция „Пътна инфраструктура“ по отношение на пътникопотока в летните месеци до южната ни съседка и натовареността на пътната инфраструктура през областния град от липсата на околовръстен път.


Справката е достъпна за граждани и институции и предоставя ключови данни за историята на техническите прегледи на превозното средство.


Водещият европейски самолетостроител е доставил 63 самолета през юни, с което общият брой предадени на клиенти машини през първата половина на годината достига 306. Според отчет компанията е получила 203 брутни поръчки през миналия месец.


Scope Ratings повиши дългосрочния кредитен рейтинг на България на ’A-’ от ’BBB+’ в местна и чуждестранна валута, съобщават от Министерството на финансите. С тази оценка България за първи път получава рейтинг, който е от високия инвестиционен клас. Перспективата пред рейтинга е стабилна, се отбелязва в съобщението.


Двете летища в Истанбул (Летище „Сабиха Гьокчен“ и летище „Истанбул“) са приели 49,9 милиона пътници през първите пет месеца на годината според данни на Държавната летищна администрация (DHMI), предаде Анадолската агенция съгласно споразумението за обмен на информации между двете агенции.


През 2024 г. 96 на сто от водите за къпане в ЕС отговарят на минималните стандарти за качество, като 85% са определени с "отлично" качество и само 1,5% като "лоши". Това съобщи Европейската агенция по околната среда (ЕАОС). Нивата за качеството на водите за къпане остават без промяна спрямо предходната 2023 година, отчита ЕАОС.


АПИ обяви обществени поръчки за строителен надзор при укрепването на анкерната стена на пътя Ботевград - София и при изграждането на нов мост на пътя Калояново - Хисаря.


460 дружества от 1 януари 2026 г. ще бъдат задължени да подават счетоводната си информация в унифицирания формат SAF-T (стандартен одитен файл за данъчни цели), съобщават от приходната агенция.


През първото тримесечие на 2025 г. делът на свободните работни места в ЕС е 2,2 на сто, което е спад спрямо 2,3 на сто през четвъртото тримесечие на 2024 г. и 2,6 на сто спрямо първото тримесечие на 2024 г., показват най-новите данни на европейската статистическа агенция Евростат.