EUR 1.9558
USD 1.6990
CHF 2.0898
GBP 2.2996
CNY 2.3655
you tube
mobile version

Първа копка - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Започна строеж на индустриален парк Сливен Започна строеж на индустриален парк Сливен 14:25 | 23.05.2025 | 698

С церемония по "първа копка" на летище "Бършен" край Сливен беше дадено началото на строителни дейности по проект за изграждане на индустриален парк. По проекта ще бъде изградена довеждаща и вътрешна инфраструктура за над 19 830 000 лева. Тя ще осигури комуникации до всеки парцел заедно с улична мрежа и осветление. Крайният срок за изграждането й е 30 юни 2026 г. Изпълнител е дружеството "Хидроводстрой".

още
Учредяване на „Магазин за хората“ ЕАД Учредяване на „Магазин за хората“ ЕАД 15:37 | 17.05.2025 | 652

Създаването на едноличното акционерно дружество (ЕАД) със 100 % собственик на капитала Министерство на земеделието и храните е възложено със Закона за държавния бюджет. Целта е изграждането на магазинна мрежа с български стоки и продукти от първа необходимост с минимална надценка.

още
Българската консерва "Хубавата градинарка" е първа Българската консерва "Хубавата градинарка" е първа 11:35 | 06.04.2025 | 1621

Консервната промишленост в България навърши 126 години. За нейн основоположник се счита предприемачът Пантелей Генов, който започва изграждането на първата консервна фабрика в град Варна.

още
Първа копка на Вертикалния газов коридор през май Първа копка на Вертикалния газов коридор през май 16:07 | 29.03.2025 | 994

Енергийният министър инспектира доставените в страната ни 4000 тръби - те вече се извозват до всички седем площадки по трасето на бъдещия газопровод. Изграждането ще започне от Кулата до точката на присъединяване в съществуващия газопровод  при Кресна. „Още с първия етап ще повишим с 50% капацитета за трансфер на газ – от 2.3 млрд. кубика на 3.6 млрд кубика годишно.

още
България първа в ЕС по Стратегията за горите България първа в ЕС по Стратегията за горите 07:10 | 25.03.2025 | 391

Под защита е 35% от територията ни, лесовъдите алармират, че липсата на планирани сечи води до изсъхване и трайно застаряване на дървесните видови, а това създава риск от природни бедствия.

още
6 въпроса за държавните магазини 6 въпроса за държавните магазини 06:55 | 24.03.2025 | 438

В хода на преминалото бързичко окончателно обсъждане на държавния бюджет за 2025 г. беше одобрено и създаването на верига държавни магазини, които да се борят с високите цени на хранителните стоки и други от първа необходимост.

още
Фондът на фондовете с нови споразумения Фондът на фондовете с нови споразумения 17:05 | 19.03.2025 | 476

Споразуменията са сключени с досегашните финансови посредници "СИС Кредит" АД, "Микрофонд" ЕАД и "Първа инвестиционна банка" АД, които успешно управляваха финансовите средства през първия инвестиционен цикъл на Програмата.

още
Шумен: Одобрение за проекти за 17 млн. лв. Шумен: Одобрение за проекти за 17 млн. лв. 14:54 | 06.03.2025 | 506

Трите проекта, подадени от Община Шумен на 11 февруари, са одобрени на първа фаза (фаза концепции) със 100% безвъзмездна финансова помощ, подобно на общо 28 проекта за цялата страна.

още
Търговците защитават високите си цени Търговците защитават високите си цени 17:05 | 11.02.2025 | 446

Държавната намеса на пазара на хранителни стоки би нанесла тежки вреди на потребителите и на икономиката, смятат те. Входираните на 6 и 7 февруари 2025 г. Проект на Закон за пределните надценки на някои хранителни продукти и Законопроект за мерките за ограничаване на печалбите и пряк контрол на цените на хранителните стоки от първа необходимост, предвиждат пряка административна намеса в ценообразуването на пазара на храни, включително пазара...

още
Първа среща на независимите собственици на магазини Първа среща на независимите собственици на магазини 08:10 | 15.11.2024 | 1098

Към момента имаме 54 магазина в страната, като основно те са разположени в населени места с между 1000 и 50 000 жители. Един от най-успешните примери за истинско партньорство е магазинът на Фани Шеврова във Велинград. Въпреки все по-интензивната конкуренция в града партньорът ни успешно развива бизнеса си с помощта на „Моят магазин“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg