АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това ще стане на 18 юли, съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Виадуктите в ремонт трябва да са готови до края на юли и безпрепятствено да се минава по АМ "Хемус", каза Иванов в троянското село Черни Осъм. Т


Градовете заедно ще търсят решения на основните предизвикателства на нашето време - от климатичната криза и социалното сближаване до достъпни жилища и ориентирано към бъдещето градско развитие.


Поклонническият туризъм в България се развива с устойчив темп от 5 до 10 на сто годишно и представлява не само религиозно, но и културно пътуване, което отговаря на търсенето на съвременния турист за смислено преживяване.


Забележителено развитие има фризорската професия. Силно търсене има и в областта на стоматологичните услуги поради застаряването на населението, а заради недостига на зъболекари има търсене и на зъботехници.


Инициативата се реализира с финансовата подкрепа на Европейския социален фонд+ чрез Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021–2027 и има за цел да насърчи трудовата интеграция на младите хора, които не са ангажирани с работа, образование или обучение.


Вицепремиерът Караджов припомни, че от българска страна подготвителните дейности са стартирали. Изготвени са планове за изпълнение, анализ на съществуващото положение, трафик прогнози и анализ на капацитета.


“Изграждането на достатъчно транспортни връзки между Егейско море, Черно море и река Дунав ще допринесе за икономическото развитие на регионите”, подчерта Караджов. Проектите на българска територия включват участъците Кулата-Видин, Свиленград-Русе и бъдещата АМ “Черно море”.


През 2040 г. над 90 на сто от тока в ЕС ще се произвежда от незамърсяващи и предимно възобновяеми енергийни източници, показва оценката на ЕК. Необходими са повече усилия за развитие на хранилища за отработено ядрено гориво, се допълва в текста.


Кметът Васил Терзиев представи План за развитие на Витоша.Очаква се до края на лятото собственикът да внесе инвестиционен проект за Симеоновския лифт. На специално създаден сайт vitosha.me ще бъде публикувана пълната информация.


Общата стойност на инвестицията за двата участъка е близо 2 млрд. лв., като над 1 млрд. лева са безвъзмездна помощ от Европейския фонд за регионално развитие на ЕС. Магистралата е част от основната TEN-T мрежа и от европейския транспортен коридор Балтийско море – Черно море – Егейско море.