EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Пролетни салати - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Български малини, къпини, патладжани, салати ... Български малини, къпини, патладжани, салати ... 08:20 | 29.07.2026 | 558

Kaufland България развива партньорства с над 35 български стопанства по програмата си за предварително договорно изкупуване. От 2019 г. досега чрез нея са реализирани над 100 млн. кг и броя български плодове и зеленчуци, като голяма част от производителите са сертифицирани по международния стандарт GLOBAL G.A.P., който удостоверява спазването на високи изисквания за качество, безопасност и устойчиво производство.

още
Фирми:Сargo-partner,Wolt България Фирми:Сargo-partner,Wolt България 18:45 | 24.06.2026 | 1673

Поръчките от ресторанти остават в основата на дейността на Wolt в България. Бургерите водят националната класация при хранителните категории, следвани от бързо хранене, пица, салати, сандвичи, пържени картофи, дюнери, пилешко, кебап и паста.

още
Шопската салата сред 24-те най-добри в света Шопската салата сред 24-те най-добри в света 17:45 | 19.06.2025 | 821

Това показва класацията на Си Ен Ен за 24-те най-добри салати в света, наред с италианската панцанела, гръцката хориатики, испанската пипирана, ливанското табуле и по-екзотичните гадо-гадо от Индонезия и японската суномоно. Твърди се, че ястието, известно като салата, датира от древноримския обичай за потапяне на маруля Ромен- (известна още като римска маруля -бел.ред.) в сол – herbe salata - означава "солени листа", пише Си...

още
"Пазари ЮГ": Български пролетни зеленцучи вече са налични "Пазари ЮГ": Български пролетни зеленцучи вече са налични 06:55 | 18.03.2025 | 689

На пазарите "Красно село", "Иван Вазов" и "Борово" вече се предлагат пресни марули, репички, лук, спанак, както и оранжерийни домати и краставици.

още
Албания: Колко струва вечерята на Нова година? Албания: Колко струва вечерята на Нова година? 10:35 | 31.12.2024 | 1022

Сред ястията на албанската трапеза се нареждат различни салати, пуйка, пършѐш (ястие от праз, масло, мента, джоджен и натрошена питка, често царевична, които се запържват и комбинират най-често с печена пуйка – бел. ред.), баклава и напикти като вино, ракия и натурални сокове.

още
Цени, добив на основни земеделски храни Цени, добив на основни земеделски храни 13:00 | 12.11.2024 | 933

Към 31 октомври 2024 г. кампанията по прибиране на реколтата от основните пролетни култури е приключила в почти цялата страна. Според обработените до момента данни, продукцията от слънчоглед се свива с 11,5 на сто на годишна база, а тази от царевица - с 38,1 на сто.

още
СБ и МВФ намалиха ръста на България СБ и МВФ намалиха ръста на България 12:05 | 24.10.2024 | 583

Икономиката на България ще нарасне с 2,3 на сто през настоящата година, твърди МВФ в нов доклад, това е понижение спрямо оценката на Фонда, дадена през април на съвместните пролетни срещи на МВФ и Световната банка, когато беше посочено, че БВП на България ще нарасне с 2,7%.

още
Кулинарна книга с рецепти за дюли и тиква Кулинарна книга с рецепти за дюли и тиква 12:04 | 22.10.2024 | 1021

Книгата е издадена по случай петия празник, популяризиращ кулинарните традиции в приготвяне на ястия с двата есенни дара на природата. В нея са поместени 76 рецепти, подредени в шест раздела – салати и ордьоври, супи, основни ястия, десерти и тестени изделия, напитки и кулинарна вкусотии от двата плода. 

още
Приемане на еврото е възможно по-късно през 2025 Приемане на еврото е възможно по-късно през 2025 18:15 | 19.04.2024 | 921

Това заяви управителят на Българската народна банка Димитър Радев в интервю за БТА във Вашингтон, където се провеждат традиционните пролетни срещи на Световната банка и Международния валутен фонд.

още
Изхвърляме по 90 кг храна на човек годишно Изхвърляме по 90 кг храна на човек годишно 13:05 | 03.04.2024 | 733

Най-често заведенията разхищават храна от обедните менюта на ресторантите, включително супи, салати и десерти, а в супермаркетите най-хвърляните продукти са плодовете и зеленчуците.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg