EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Производител на тръби - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Съкращения в Порше и Водафон Съкращения в Порше и Водафон 09:47 | 29.07.2026 | 255

„Порше“ ще съкрати още 5000 работни места в Германия до края на 2035 г. като част от план за преструктуриране на автомобилната компания на стойност 2,1 млрд. евро (2,4 млрд. долара), насочен към възстановяване на рентабилността. Това съобщи ДПА, позовавайки се на изявление на германския производител.

още
Izida Ceramica открива дружество в Румъния Izida Ceramica открива дружество в Румъния 13:26 | 10.07.2026 | 839

Продуктите на българския производител вече се предлагат в големите вериги за строителни материали и магазини тип „направи си сам“ в Румъния, както и при основните дистрибутори на строителни продукти в страната. Годишният производствен капацитет на завода достига 6.5 млн. кв. м керамични плочки, като над 50% от продукцията се изнася за регионални пазари като Гърция, Румъния, Сърбия и Северна Македония.

още
17,5% ръст на цените на производител в промишлеността 17,5% ръст на цените на производител в промишлеността 07:20 | 07.07.2026 | 421

Ръст на цените е регистриран в добивната промишленост - с 61,9 на сто, при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - с 21,5 на сто, както и в преработващата промишленост - с 8,9 на сто.

още
Платформа: Храната от производител, вносител до щанда Платформа: Храната от производител, вносител до щанда 15:35 | 26.06.2026 | 724

Министерството на земеделието подготвя нова електронна система, която ще позволява проследяването на хранителните продукти от момента на производството или вноса им до щанда в магазина. Това съобщи министърът на земеделието и храните Пламен Абровски.

още
Бриошът от Хасково се продава в Европа Бриошът от Хасково се продава в Европа 11:05 | 21.06.2026 | 2014

Хасковският производител „Тимс Фуудс“ достига до над 14 европейски пазара чрез партньорството си с Lidl. За последната година (май 2025 г. – април 2026 г.) износът на компанията в европейската търговска мрежа на Lidl е нараснал с 36%.

още
Унгарската група МОЛ преговаря още с НИС Унгарската група МОЛ преговаря още с НИС 14:25 | 10.06.2026 | 525

Групата МОЛ - най-големият производител на петрол и газ в Унгария, обяви, че е получила повече време от страна на правителството на САЩ за финализиране на преговорите за покупката на мажоритарен дял в петролната компания НИС в Сърбия, предаде Ройтерс.Трансакцията предвижда покупката на 56,16 процента от акциите в НИС, притежавани от руската компания ГазпромНефт.

още
"Започна "Доверете се на българското" пред НДК "Започна "Доверете се на българското" пред НДК 18:05 | 22.05.2026 | 796

Ще бъдат представени нови колекции облекла. Фирма от Трявна ще предложи висококачествен трикотаж. Производител от Русе ще се погрижи за облеклото за най-малките. На изложението може да бъде открит български бранд, посветен на био и натурални продукти от маслодайна роза "Дамасцена" и лавандула, а друг участник ще предложи продукти, базирани на екстракти от гъби. 

още
Цените на производител в промишлеността намалява Цените на производител в промишлеността намалява 10:20 | 05.05.2026 | 432

По-ниски цени спрямо февруари се наблюдават при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - със 7,7 на сто, а увеличение е отчетено в добивната промишленост - с 3,3 на сто, и в преработващата промишленост - с 2,2 на сто. Това съобщи Националният статистически институт (НСИ).

още
Цени на производител в промишлеността: 8,4% ръст Цени на производител в промишлеността: 8,4% ръст 16:05 | 02.04.2026 | 827

Ръст на цените е регистриран в добивната промишленост - с 46,3 на сто, при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - със 7,4 на сто, както и в преработващата промишленост - с 2,1 на сто.

още
Рицарите на дървото - за три фирми от Велинград Рицарите на дървото - за три фирми от Велинград 07:05 | 02.04.2026 | 2805

Как работят и се развиват фирма Kasto Chairs, голям производител на столове, дървопреработвателната "Палисандър" ООД, където се планира нова инвестиция в размер от 500 000 до 800 000, Стелла 97, която повече от 20 години има приоритети: направа на кухни по проект, обзавеждане за ресторанти, хотелско обзавеждане, цялостно обзавеждане.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg