АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


На 16 юни 2025 година ще бъдат предложени за продажба лихвоносни съкровищни облигации със срочност седем години с фиксиран купон от 3,25 процента от емисия № BG 20 400 25 210.


Най-високата цена, постигната при продажба на самостоятелен жилищен имот в Австрия през 2024 г., е за 34,68 милиона евро, показва класация, публикувана във в. "Курир". Локацията на жилището е в провинция Тирол.


През март 2025 г. намаление спрямо предходния месец е отчетено в следните сектори: "Транспорт, складиране и пощи" - с 8,2 на сто, "Операции с недвижими имоти" - с 3,1 на сто.


Според начина на трайно ползване (конкретно предназначение) на поземлените имоти най-голяма площ заемат земеделските територии - 54.5%, и горските територии - 33.3% от общата площ на страната. Урбанизираните територии обхващат близо 5 279.4 кв. км, или 4.8% от територията на страната.


От изповяданите сделки през миналата година от чужденците, закупили имоти, на второ място са български граждани. Купуват предимно имоти в ценова рамка до 150 хиляди евро за места за почивка. Нямат интерес към новопостроени сгради. Няколко от сделките са на цени над 400 хиляди евро.


Градът е в близост до великите пирамиди и международното летище “Сфинкс”, през населеното място ще преминава изкуствена река, отклонена от най-западния ръкав на Нил. Проектът “Жириан” ще бъде осъществен от няколко от най-големите египетски компании за развитие на недвижими имоти.


Проучването, изготвено от екип на Зеления център, БФБ, както и консултантите проф. д. ик. н. Виржиния Желязкова, проф. д-р Даниела Бобева, доц. д-р Марина Стефанова и др., обхваща 214 български дружества, включително банки, държавни предприятия, публични дружества и енергийни компании.


Какво е бъдещето на летища Стара Загора? От думите на кмета стана известно, че Индустриална зона "Загоре" ще придобие този терен чрез сделка на покупко-продажба, "т.е. ние ще го купим този терен, а няма да го придобием безвъзмездно, защото е актив на Държавната консолидационна компания".


Цената. Това е най-важната тема, която интересува всички продавачи на имоти. Постигането на добра сделка обаче не е функция само на пазарните условия – ключов елемент, който често остава на заден план, е на кого продаваме.


Kaufland Card празнува 3 години с повече от 2 млн. потребители. "Софарма Трейдинг" АД подписа договор за продажба на обособена част от търговското си предприятие, свързана с търговия с апаратура за образна диагностика и ултразвукова апаратура.