АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Митото беше въведено през 2021 г., за да предпази вътрешния пазар от рязко поскъпване, и през юли беше определено на цена от 4739 рубли (59,61 долара) на тон слънчогледово олио (около 9 стотинки на литър, отчитайки плътността на олиото - бел. ред.).


Въпреки увеличението, стойността остава с 2,8 на сто по-ниска от средната за страната, която е 1697 лв./дка. През 2024 г. средната цена за наем/аренда на земеделска земя в областта е 50 лв. на декар - с 5,7 на сто по-малко в сравнение с предходната година.


Къщата за гости се намира в свиленградското село Мезек. Имотът се състои от две отделни сгради и се предлага на търг с начална цена 1,06 млн. лева заедно с действащ басейн, гараж, собствен кладенец и обзавеждане, съобщиха от данъчната администрация в южния областен център.


Черешите вече не присъстват в потребителската кошница, а по-високата им цена повишаваше стойността на потребителската кошница, при която се отчита 7 лева поскъпване на годишна база.


Бъдещият търговски парк ще бъде изграден в бързоразвиващ се жилищен район на морската столица, който се намира на границата между два гъстонаселени квартала – „Кайсиева Градина“ и „Владислав Варненчик“.


В София с близо 20%, Варна – 18%, Пловдив - 15%, в Бургас - 12%. С повече от 30% намалява периодът за сключване на сделка в столицата спрямо първото полугодие на предходната 2024 г. Сделките в София – без отстъпка, във Варна – до 2000 евро. Новото строителство се утвърждава като предпочитан инвестиционен инструмент.


Към 31 декември 2024 г. със стартирани дейности са 99,9% от всички 1969 сгради с действащи договори за целево финансиране. Общият брой на реновираните блокове в страната от старта й през 2015 г. до края на 2024 г. е 1968.


Двете съоръжения са основно ремонтирани. Работата по тях започна през ноември 2023 г. На 19 юли миналата година завърши ремонтът на тръбите за Варна, а през есента строително-монтажните работи продължиха в посока София. С изпълнените планирани дейности тунелите отговарят на всички европейски изисквания за безопасност.


ЕК предложи плаващ таван на цените на руския петрол от 15 % под средната пазарна цена на суровия петрол през предходните три месеца, съобщиха дипломати от ЕС. През последните два месеца ЕС и Великобритания настояват пред Г-7 да намали горната граница, след като спадът на петролните фючърси направи настоящото ниво от 60 долара за барел до голяма степен без значение.


Водещият европейски самолетостроител е доставил 63 самолета през юни, с което общият брой предадени на клиенти машини през първата половина на годината достига 306. Според отчет компанията е получила 203 брутни поръчки през миналия месец.