EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Преструктуриране на схемата за финансов лизинг - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Преструктуриране на "Дойче бан" Преструктуриране на "Дойче бан" 18:10 | 20.10.2025 | 585

Според новия изпълнителен директор мръсните влакове и гари, затворените кафенета на борда на влаковете в бъдеще вече не трябва да съществуват. На клиентите на железопътния транспорт ще се предложи цифрово проследяване на ремонтните и строителни дейности, за да планират по-добре пътуванията си.

още
Инвестиции, предложени от изкуствен интелект - риск Инвестиции, предложени от изкуствен интелект - риск 10:57 | 16.10.2025 | 421

От КФН посочват, че всеки, който иска да забогатее бързо чрез съвети от ИИ, трябва да знае, че публичните онлайн инструменти към този момент не са регулирани от надзорните органи, какъвто в България е Комисията за финансов надзор.

още
Тревоги за инвеститорите във Франция Тревоги за инвеститорите във Франция 11:20 | 07.10.2025 | 473

"Големият въпрос е какво ще се случи по-нататък, защото след смяната на петима премиери за две години, намирането на работещо – дори временно – решение става все по-трудно", отбелязва Дани Хюсън, ръководител на подразделението за финансов анализ в "ЕйДжей Бел" (AJ Bell).

още
Фирми:"Дженерали Застраховане“ АД,tbi bank Фирми:"Дженерали Застраховане“ АД,tbi bank 09:25 | 25.09.2025 | 688

Официално приключи планираната интеграция между “Дженерали Застраховане“ АД и ОЗОФ “Доверие” ЗАД, с прехвърлянето на застрахователния портфейл от ОЗОФ „Доверие ЗАД“ към „Дженерали Застраховане“ АД. Това идва след като Комисията за финансов надзор (КФН) одобри тази стъпка с решение, което влиза в сила от 20 септември 2025 г. 

още
Стопаните получиха 8,7 млн. лв.по Еко – БРЕИ Стопаните получиха 8,7 млн. лв.по Еко – БРЕИ 11:29 | 13.08.2025 | 511

Държавен фонд „Земеделие“(ДФЗ) изплати 8,7 млн. лв. (8 762 870 лв.) на 5 169 земеделски производители по Еко схемата за „Поддържане и подобряване на биологичното разнообразие и екологичната инфраструктура“ (Еко – БРЕИ) за Кампания 2024.

още
ФнФ избра нов финансов посредник ФнФ избра нов финансов посредник 12:58 | 06.08.2025 | 541

Финансовият инструмент Фонд за градско развитие (ФГР) ще предоставя подкрепа до края на 2029 г. под формата на заеми за допустими проекти на територията на цялата страна. Те ще се осигуряват в комбинация с безвъзмездна финансова помощ, предоставяна също от избрания финансов посредник. 

още
Втори прием по интервенции в лозаро-винарския  сектор Втори прием по интервенции в лозаро-винарския сектор 13:05 | 03.07.2025 | 503

Определени са и бюджетите по трите интервенции. За „Преструктуриране и конверсия на лозя“, както и „Инвестиции в лозаро-винарския сектор“, са предвидени по 2,4 млн. лв., а за „Инвестиции в екологични съоръжения“ - 1 млн. лв.

още
Сливания и придобивания – как да подходим при сделки за преструктуриране на бизнес Сливания и придобивания – как да подходим при сделки за преструктуриране на бизнес 10:35 | 02.07.2025 | 975

Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.

още
 Над 85 млн. лв. изплатени по еко схема Над 85 млн. лв. изплатени по еко схема 11:10 | 03.06.2025 | 595

Еко схемата е „Разнообразяване на отглежданите култури“ (Еко-РОК) за Кампания 2024. Средствата се разпределят между 21 317 земеделски стопани. 

още
Подпомагане на паша и затревени площи Подпомагане на паша и затревени площи 16:10 | 27.05.2025 | 473

ДФЗ преведе 14.8 млн. лв. (14 826 687 лв.) за Кампания 2024 по Еко схемата за екстензивно поддържане на постоянно затревените площи (Еко-ПЗП). Подпомагането е преведено по сметките на 2 244 животновъди. Ставката, по която са изплатени субсидиите, е в размер на 156,46 лв.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg