EUR 1.9558
USD 1.6795
CHF 2.0884
GBP 2.2411
CNY 2.3755
you tube
mobile version

Потребителски кедит - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Германия: 2.3% по-високи потребителски цени Германия: 2.3% по-високи потребителски цени 16:45 | 15.12.2025 | 383

Най-голямо увеличение се наблюдава при захар, сладка, мед и други сладкарски изделия, при месо и месни продукти (4,2 на сто, включително говеждо и телешко с ръст от 13,8 на сто). Цените на други хранителни групи намаляват, особено на ядливите мазнини и масла (-14,8 на сто; масло – спад с 22 на сто, зехтин – понижение от 17,4 на сто), както и пресните зеленчуци (понижение от 4,2% на сто, картофи – с 13,3 на сто).

още
Германците изхвърлят 11 млн. тона храна годишно Германците изхвърлят 11 млн. тона храна годишно 14:04 | 30.09.2025 | 799

Според министерството на земеделието 60 процента от отпадъците идват от частни домакинства. Германските потребителски организации се стремят да намалят разхищението на храна на фона на широко свръхпроизводство и прекомерно предлагане.

още
NET-ZERO LAB анализира либералния електропазар NET-ZERO LAB анализира либералния електропазар 07:15 | 06.09.2025 | 2065

Образователната инициатива „Осъзнат потребителски избор“ цели да подготви домакинствата чрез експертна информация на достъпен език за правото им на избор на доставчик на електроенергия.

още
Български фирми водещи в здравословното хранене Български фирми водещи в здравословното хранене 07:05 | 02.07.2025 | 817

Българското участие се открои с модерна визия, натурални съставки и продукти, които отговарят изцяло на новите потребителски предпочитания – без добавена захар, без глутен, без изкуствени съставки, но богати на витамини, минерали и вдъхновени от природата.

още
Вечни замърсители в храните Вечни замърсители в храните 16:35 | 23.06.2025 | 816

Организацията отчита, че две от всеки три риби, 40 на сто от яйцата и почти 25 на сто от млякото съдържат поне един от четирите категории "вечни замърсители" (пер- и полифлуороалкилирани съединения - PFAS химикали, разпространени в ежедневието, в потребителски продукти, за които се отнася регулаторно ограничение в някои храни.

още
Тръмп не се интересува от автомобилните компании Тръмп не се интересува от автомобилните компании 14:04 | 01.04.2025 | 887

Белият дом се готви да обложи с нови мита редица потребителски стоки от 2 април, с което предизвика остра критика от страна на международни ръководители и тревоги за възможно повишаване на потребителските цени, припомня Ройтерс.

още
КРС няма да отнеме лицензиите на мобилните оператори КРС няма да отнеме лицензиите на мобилните оператори 19:20 | 22.01.2025 | 593

КРС напомня, че отнемане на  лиценз на мобилен оператор е крайна мярка и счита, че поставеният от КЗП потребителски проблем може да се реши чрез въвеждане на възпиращи санкции в специализираното законодателство.

още
TikTok загуби дело в САЩ TikTok загуби дело в САЩ 11:25 | 11.12.2024 | 741

САЩ твърдят, че са обезпокоени от факта, че социалната мрежа събира огромни масиви от потребителски данни, включително чувствителна информация за навиците за гледане, които могат да попаднат в ръцете на китайското правителство.

още
Германия:Рязък ръст на фалитите Германия:Рязък ръст на фалитите 18:50 | 28.11.2024 | 571

Икономическият натиск, включващ високи разходи, намаляващо търсене и нарастваща конкуренция, води до значителен ръст на фалитите в Германия. Броят на фалитите (корпоративни и потребителски) в Германия е скочил с 22,9% през октомври 2024 г. в сравнение със същия месец на предходната година.

още
Годишната инфлация се ускорява Годишната инфлация се ускорява 12:14 | 21.11.2024 | 594

За България даннитe на Евростат, отчитащи Индекса на хармонизираните потребителски цени (HICP), сочат годишен инфлационен темп от 2 на сто през миналия месец спрямо 1,5 на сто през септември.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg