EUR 1.9558
USD 1.6777
CHF 2.0887
GBP 2.2564
CNY 2.3520
you tube
mobile version

Положителни страни за младите хора където прекарват тяхното свободно време - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
"Моята средна скорост" в приложение "Моята средна скорост" в приложение 13:59 | 10.09.2025 | 571

"А1 - България" предлага на своите клиенти възможност за следене на средна скорост в реално време, съобщава мобилният оператор. нова Новата функционалност "Моята средна скорост" е достъпна в приложението Моят А1 и намалява рисковете от пътни инциденти и глоби за превишена скорост, пише в съобщението.

още
Спад на реалния доход в Европа Спад на реалния доход в Европа 14:24 | 09.09.2025 | 610

През първото тримесечие на 2025 г., сред 16-те европейски страни с налични данни, десет са регистрирали спад в реалния доход на домакинствата на глава от населението, докато шест са регистрирали увеличение. Унгария е отбелязала най-силен растеж - с 1,9% в сравнение с предходното тримесечие. Белгия (1,3%), както и Дания и Италия (по 1%), също са отбелязали значителни печалби.

още
Две проблемни области на фармацевтичния пазар Две проблемни области на фармацевтичния пазар 13:20 | 09.09.2025 | 355

Първата е свързана с паралелния износ на лекарства и действащия режим за проследяване на наличности в ПЛС, където някои разпоредби позволяват по-либерален подход. Като съществен проблем е идентифицирано и заобикалянето на нормативното ограничение за регистриране на до четири аптеки от едно лице чрез вертикални концентрации и изграждане на мрежи от формално независими дружества.

още
Първият етап от разширяване на "Чирен" изпълнен Първият етап от разширяване на "Чирен" изпълнен 10:15 | 08.09.2025 | 1159

Това каза министърът на енергетиката Жечо Станков по време на блицконтрол в ресорната комисия в Народното събрание. Разширението е предвидено да увеличи капацитета на хранилището от 550 млн. куб. м до 1 млрд. куб. м газ.

още
Още един тунел от жп л.  Елин Пелин – Костенец прокопан Още един тунел от жп л. Елин Пелин – Костенец прокопан 09:05 | 08.09.2025 | 1129

Съоръжението е с обща дължина 1135 метра и е пробит по Новия австрийски тунелен метод (НАТМ). Пробивът е извършван едновременно от двете страни.

още
Германия:40% са на непълно работно време Германия:40% са на непълно работно време 18:20 | 05.09.2025 | 694

Показателят се е повишил с 1,3 процента до 16,971 милиона души спрямо същото тримесечие на миналата година, като същевременно броят на работещите на пълно работно време се е свил с 0,7 на сто до 25,352 милиона души. 

още
Младите земеделски стопани с доплащане от 24,97 лв./ха Младите земеделски стопани с доплащане от 24,97 лв./ха 17:40 | 04.09.2025 | 542

Бюджетът за подкрепа на младите фермери е определен по регламент с резервирана сума, предназначена изцяло за тяхното подпомагане, и не може да бъде използван за други цели. Съгласно предходна заповед на министър Тахов единичната сума на подпомагане беше определена на 219,51 лв./ха и изплатена през юни 2025 г.

още
3,4% ръст на БВП на Полша 3,4% ръст на БВП на Полша 18:54 | 03.09.2025 | 1027

Растежът е подкрепен основно от вътрешното търсене – по предварителни оценки инвестициите (брутното капиталообразуване) са се увеличили с 5,4 на сто на годишна база, а потреблението на домакинствата е нараснало с 4,4 на сто. В същото време отрицателното търговско салдо за периода е оказало леко негативно влияние върху БВП, като е отнело 0,4 процентни пункта от общия растеж.

още
Мебелната индустрия на ЕС губи пазара на САЩ Мебелната индустрия на ЕС губи пазара на САЩ 14:35 | 02.09.2025 | 1028

На 23 август американският президент Доналд Тръмп обяви мащабно разследване на мебелите, внасяни в САЩ. Според изявлението му "в рамките на 50 дни разследването ще бъде приключено и мебелите, внасяни от други страни в САЩ, ще бъдат обложени с нова митническа тарифа, която предстои да бъде определена. Това би върнало мебелния бизнес обратно в САЩ". 

още
Тръмп спря $679 млн. за офшорни вятърни проекти Тръмп спря $679 млн. за офшорни вятърни проекти 12:03 | 01.09.2025 | 564

Министърът на транспорта на САЩ Шон Дъфи обяви, че ведомството отменя или прекратява финансиране, отпуснато по време на управлението на предишния президент Джо Байдън, когато вятърната енергия имаше централно място в американската климатична и енергийна политика.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg