АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тази година Festo в България разширява създадения през 2019 г. Технически инженерен център. В него към момента работят над 170 високоекспертни инженерни кадри, които носят продуктова отговорност за ключови изделия, произвеждани с марката Festo.


„Ти да видиш наш Видин!“ е мотото на информационната кампания, част от инициативата „Европа в моя регион“, която Областен информационен център – Видин и Европейския съюз, с подкрепата на Община Видин, ще реализират съвместно от 24 април до 24 май 2025 г.


Превръщането на бивши офис сгради, магазини и църкви в жилища се е забавило още повече през миналата година, сочат данни на Статистическата служба на Нидерландия. През 2025 г. са завършени 8675 жилища в съществуващи сгради, което е по-малко от 8755 през предходната година и е доста под целта на министъра на жилищното строителство Мона Кайзер за 15 000 жилища годишно.


Страната ни активно участва в подготовката на споразумение за глобалното ценообразуване. Изложението IN-COSMETICS GLOBAL се проведе в център РАИ, Амстердам. Глобалното събитие за козметика, етерични масла и суровиниза продукти за лична хигиена с над 1000 изложители, показващи най-новите постижения в науката, иновациите и устойчивостта.


"Със средни покупни цени от 5500 до 8000 евро на квадратен метър и наеми между 16 и 20 евро на квадратен метър Виена несъмнено е един от най-скъпите градове в Европа", обясни Кристиан Зомер, управител на виенския офис на фирмата.


Курсът се води от инструктори от Техническия обучителен център на щатската Комисия за ядрено регулиране, а в обучението участват 30 експерти от ядрените регулатори на България, Украйна, Словакия, Словения и Швеция.


Проектът е българският победител във Втората покана за иновативни дейности на Европейската градска инициатива, в конкуренция с разработките на над още сто градове.


Най-старият локомотивен завод в България, разположен в Русе, е на път да се превърне в модерен индустриален център за производство и поддръжка на железопътна техника. Това става ясно от думите на изпълнителния директор на "Индустриален парк ЛВЗ" Спасимир Димитров.


През 2024 година осем сгради са въведени в експлоатация, с което офис площите клас А и В в София са достигнали над 2 466 300 кв. м, което представлява увеличение с повече от 3 на сто на годишна база.


Първоначалното финансиране ще бъде предназначено за проекти в областта на добива на никел, боксит, мед, производството на храни, възобновяемата енергия и за изграждането на център за изкуствен интелект, петролна рафинерия и нефтохимически завод.