EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Отговорност на общината за дупки - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Ст. Загора ще санира 23 жилищни сгради Ст. Загора ще санира 23 жилищни сгради 16:10 | 06.06.2025 | 742

Община Стара Загора подписа договори за безвъзмездна финансова помощ на обща стойност 57 206 895.73 лева за енергийно обновяване на 23 многофамилни жилищни сгради в град Стара Загора, съобщи общината.   

още
МС одобри 17 млн.лв. за ДПРО МС одобри 17 млн.лв. за ДПРО 14:25 | 12.05.2025 | 601

Всяка държава членка носи крайната отговорност за управлението на отработено гориво и радиоактивни отпадъци, генерирани в нея. Посочената директива е транспонирана в българското законодателство със Закона за безопасно използване на ядрената енергия.

още
Фирми:Festo,Метро Фирми:Festo,Метро 11:00 | 28.04.2025 | 1069

Тази година Festo в България разширява създадения през 2019 г. Технически инженерен център. В него към момента работят над 170 високоекспертни инженерни кадри, които носят продуктова отговорност за ключови изделия, произвеждани с марката Festo.

още
МФ не определят заплатите в транспортните дружества МФ не определят заплатите в транспортните дружества 11:05 | 23.04.2025 | 412

Кметовете на общините носят отговорност за управлението на предоставените им по реда на Наредбата средства за упражняването на контрол по сключените договори за обществен превоз на пътници и за спазването на бюджетната дисциплина в съответствие със Закона за публичните финанси. 

още
Магарешко и кобилешко сирене на фестивал във Враца Магарешко и кобилешко сирене на фестивал във Враца 17:15 | 09.04.2025 | 508

Събитието се предвижда в периода 2-4 май и ще се състои пред сградата на Общината и на централния площад. "След успешните фермерски пазари и кулинарни изложения, които провеждаме в годините назад, решихме да отдадем заслуженото на производителите на млечни продукти, имайки предвид, че в региона около Враца има такива със световно признание. 

още
Започна ремонт на бул. "Стамболийски" в София Започна ремонт на бул. "Стамболийски" в София 07:13 | 08.04.2025 | 513

Ще се реконструират 3400 м единичен коловоз на трамваен релсов път, както и пътни платна, и тротоарите по бул. “Александър Стамболийски“. Модернизирането на трамвайното трасе ще намали шума и праха, което е важно за подобряване на градската среда“, каза заместник-кметът по строителство Никола Лютов, цитиран от пресцентъра на Общината.

още
Виена дава под наем парцели на любители градинари Виена дава под наем парцели на любители градинари 12:50 | 31.03.2025 | 575

Любителите градинари във Виена могат да наемат зеленчукови градини от общината. Градините до 110 кв.м могат да се ползват за период до три години и половина. Пилотният проект "Виенска зеленчукова градина в града" стартира върху две неизползвани зелени площи в 21-ви и 22-ри район на града.

още
Бургас: Пропадна идеята за изграждане на ИЗ Бургас: Пропадна идеята за изграждане на ИЗ 08:05 | 28.03.2025 | 501

През 2018 год. държавата предостави безвъзмездно на Община Бургас цялата територия на бившата авиобаза. Идеята беше там да се обособи нова индустриална зона. Наложи се обаче Общината да върне имота, тъй като две големи инвестиционни намерения бяха провалени след жалби на местни политици пред Бургаския административен съд.

още
Кърджали: 4000 домакинства с екоуреди за отопление Кърджали: 4000 домакинства с екоуреди за отопление 18:15 | 04.03.2025 | 543

Подмяната става безплатно, като вместо уреди на твърдо гориво се вземат екологични алтернативи - климатици, термопомпи, устройства на палети и фотоволтаични системи за собствено отопление, в рамките на проект за по-чист въздух в общината.

още
София: Облагородяване на 51 междублокови пространства София: Облагородяване на 51 междублокови пространства 14:59 | 27.01.2025 | 446

За целта през 2024 г. общината определи над 1 млн. лв. за проектиране на 51 пространства във всички 24 района на столицата.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg