АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Икономиката в Русия е в застой и ако централната банка не намали лихвените проценти, възможно е страната да изпадне в рецесия. Това заяви Герман Греф, главен изпълнителен директор на най-голямата руска банка "Сбербанк" и един от най-влиятелните банкери в Русия.


Шестте основни икономики в Централна и Източна Европа – България, Чехия, Унгария, Полша, Румъния и Словакия – остават лидери по растеж в Европа.


Цените на основни хранителни продукти продължават да се повишават и тази седмица, а тези на повечето плодове и зеленчуци на борсите у нас поевтиняват, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ).


При всички основни есенни култури се отчитат по-голям размер реколтирани площи и по-високи средни добиви, което води до увеличение на добитата продукция на годишна база както следва: пшеница - с 10,7 на сто, ечемик - с 22,8 на сто, рапица - с 59,3 процента, ръж - с 31,9 процента и тритикале - с 44,7 на сто.


Основни параметри по консолидираната фискална програма (КФП) към юни 2025 г. Приходите, помощите и даренията по КФП към юни 2025 г. са в размер на 39 021,5 млн. лв. или 43,2 % от годишните разчети.


Руският производител на камиони обяви, че ще намали производството и ще съкрати работната си седмица, за да се справи с кризата на руския пазар на камиони, която отдава на недалновидната политика на вносителите и високите лихвени проценти на ЦБ. "АвтоВАЗ" и Горковският автомобилен завод съобщиха тази седмица, че може да намалят работните си седмици от пет на четири дни, като подчертаха непосилно високите разходи по заемите и...


Нивата на банково кредитиране, основният източник на финансиране за бизнеса, се възстановяват бавно през последната година. ЕЦБ бързо намали лихвените проценти, а фирмите останаха сравнително оптимистични за перспективите си въпреки търговския конфликт със САЩ.


Споразуменията се отнасят до проекти за проектиране и строително-монтажни работи за основни ремонти на улици в Плевен и в малки населени места в общината – Гривица, Беглеж, Брестовец, Коиловци, Къртожабене, Ласкар, Буковлък, Мечка, Къшин, Ралево, Горталово, Радишево, Тодорово, Върбица, Ясен, Славяново, Тученица, Търнене, Николаево и Бохот.


Тези страни споделят три основни цели при реформите в сектора: адаптиране на пенсионните системи към застаряващото население, осигуряване на адекватен доход след пенсиониране и разширяване на обхвата на недостатъчно обхванатите групи от населението.


Развъждането ѝ започва в средата на 20 век. Конете се отглеждат свободнопасищно, издръжливи са на външни условия и изискват много малко грижи. Двата основни цвята са чилест и алест, в зависимост от линията и пола екземплярите варират между 500 и 700 кг.