EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Опасни дрехи - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Над 28 тона опасни отпадъци предали софиянци през 2025 Над 28 тона опасни отпадъци предали софиянци през 2025 12:34 | 31.01.2026 | 444

Най-много като обем са предадените бои, лакове, латекс, грундове и т.н. - над 10 тона, следвани от лекарства с изтекъл срок на годност - над 9,5 тона, перилни и почистващи препарати също остават сред най-предаваните. Трите вида заедно формират над 85% от общото количество от предадените опасни отпадъци за годината.  

още
Кафене за подправки в Мостар Кафене за подправки в Мостар 10:02 | 18.12.2025 | 622

Участниците ще имат възможност да се учат от експерти чрез пет специализирани модула – ремонт на дървени предмети, основна поддръжка и настройка на велосипеди, диагностика и ремонт на малки домакински уреди, поправка на текстил и запазване на любими дрехи, както и използване на 3D сканиране и печат за подмяна на пластмасови части.

още
Нидерландия: Магазините за дрехи втора ръка са хит Нидерландия: Магазините за дрехи втора ръка са хит 15:59 | 22.08.2025 | 874

Любителите могат да намерят най-голям избор в провинцията Северна Холандия, където се намират повечето магазини за дрехи втора употреба, следвана от Южна Холандия.

още
Дрехи на боклука = 200 футболни стадиона Дрехи на боклука = 200 футболни стадиона 08:01 | 20.08.2025 | 1706

Данните са от нов анализ на консултантската компания Boston Consulting Group – BCG, посветен на състоянието на текстилната индустрия.

още
415 т разделно събран текстил в Kaufland България 415 т разделно събран текстил в Kaufland България 14:05 | 04.06.2025 | 917

През 2024 г. около 41 500 души са се включили в кампанията, избирайки да предадат употребени дрехи с грижа за околната среда и обществото. Постигнатите резултати показват устойчив ръст спрямо 2023 г. и затвърждават лидерската роля на веригата в прилагането на отговорни и дългосрочни устойчиви решения.

още
Бургас: 240 сгради - недвижими ценности Бургас: 240 сгради - недвижими ценности 16:05 | 14.05.2025 | 900

Това стана известно от думите на главния архитект на Община Бургас Тихомир Райчев. Той разясни, че към края на януари тази година 144 от тях са в добро състояние. За опасни са обявени четири сгради - паметници на културата.

още
Как да се предпазим от патогени в листните зеленчуци? Как да се предпазим от патогени в листните зеленчуци? 07:43 | 18.04.2025 | 957

Опасни салатки? Как да се предпазим от патогени в листните зеленчуци?

още
Без ограничения върху течности в ръчния багаж? Без ограничения върху течности в ръчния багаж? 09:40 | 13.12.2024 | 782

Уили Уолш, генерален директор на Международната асоциация за въздушен транспорт (МАВТ - IATA) коментира, че скенерите по летищата вече са се подобрили до степен, в която могат да разпознават опасни материали, може да "види признаци, че ограничението за течности ще бъде премахнато своевременно.

още
Механизираният дърводобив и нови просеки. Опасни ли са? Механизираният дърводобив и нови просеки. Опасни ли са? 13:39 | 04.12.2024 | 767

В цяла Европа техниката отдавна е заместила тежкия физически труд и никой не възприема машините като заплаха. Опасни ли са промените, които МЗХ и ИАГ предлагат за две наредби – за сечите и строителството в горски територии?

още
Две опасни заболявания по животните Две опасни заболявания по животните 17:03 | 28.11.2024 | 720

От началото на годината до момента са констатирани 8 огнища на шарка и 1 огнище на чума по дребните преживни животни. Във връзка с безпрецедентна епизоотична ситуация по предложение на министъра на земеделието и храните д-р Георги Тахов, министър-председателят Димитър Главчев свиква Централния епизоотичен съвет.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg