АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Ритейлърът монтира десета фотоволтаична инсталация в новооткрития си филиал в кв. “Изгрев“. В своята климатична стратегия компанията цели „пълнa въглepoднa нeyтpaлнocт" или постигане на „нyлeви" eмиcии по цялата верига на доставки дo 2050 г.


Необходимият нетен месечен доход за издръжка на живота за един работещ, сам живеещ, е 1521 лв., а 2738 лв. са нужни на тричленно семейство с двама работещи възрастни и дете до 14 г.


През 2024 г. българските домакинства са изразходвали 11 712 лв. средно на човек, което е с 16,6 на сто повече в сравнение с 2023 година. За периода 2015 - 2024 г. разходите на домакинствата се увеличават 2,5 пъти.


В периода на провеждане на анкетното проучване „Статистика на доходите и условията на живот“ ще бъдат обхванати 388 избрани домакинства на територията на област Търговище.


Сумата се равнява на 42,3 от БВП на България. Темпът на растеж се засилва спрямо годишния прираст, отчетен през януари, когато депозитите на домакинствата и НТООД - Нетърговски организации, обслужващи домакинствата, нарастват с 11,9 на сто на годишна база.


Засегната е работата на един от двата реактора на атомната централа, като през цялото време нейната сигурност не е била нарушена. Заради автоматичното спиране е била "изпусната водна пара, която не е радиоактивна". АЕЦ "Бецнау" произвежда около 6 тераватчаса електроенергия, което приблизително отговаря на потреблението на 1,3 милиона четиричленни домакинства.


Опитът от програмата за саниране, стартирала през 2015 г., показва, че 100% грантовото финансиране не води до устойчиви резултати. Досега, въпреки инвестираните 2,1 милиарда лева, само 4% от многофамилните сгради са обновени.


Подмяната става безплатно, като вместо уреди на твърдо гориво се вземат екологични алтернативи - климатици, термопомпи, устройства на палети и фотоволтаични системи за собствено отопление, в рамките на проект за по-чист въздух в общината.


Това е огромна цифра, като се има предвид, че съответства на повече от 200 процента от националния брутен вътрешен продукт (БВП), превишава пет пъти размера на тайванския пазар на облигации и е приблизително, колкото стойността на ценните книжа с фиксиран доход на "Пимко"(Pimco), най-големият инвестиционен фонд, специализиран в облигации.


Между продуктите, на които нараства потреблението, с най-голямо увеличение са плодовете - от 13.6 на 14.4 кг, и месото - от 10.1 на 10.6 килограма; Най-голямо намаление има при потреблението на хляб и тестени изделия - от 18.2 на 17.4 кг, и на зеленчуци - от 17.6 на 17.2 килограма;