АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Проектът на постановление на Министерския съвет вече е публикуван за обществено обсъждане. Срокът, в който може да бъдат изразявани мнения по него, е 25 септември.


Първото изменение в тарифата влезе в сила от 1 април 2025 г., като таксите бяха актуализирани с 10 на сто. Второто от 1 септември ще бъде също с 10 на сто, което е общо 20 на сто за двата етапа и в съответствие с решението на Министерския съвет.


Приетите актове на Министерския съвет са в изпълнение на актуализираната средносрочна бюджетна прогноза за 2025 – 2028 г., която представлява мотиви към Закона за бюджета за 2025 г.


Контраадмирал Реджеп Ердинч Йеткин, командир на Истанбулската корабостроителница, подчерта, че проектът предвижда новият самолетоносач, който ще носи името „Национален самолетоносач“ (Milli Uçak Gemisi), да бъде с дължина 285 метра и водоизместимост от 60 000 тона.


Меморандумът урежда институционалното сътрудничество за развитието на по-дълбоки и по-ефективни капиталови пазари в региона, с цел намаляване на пречките пред трансграничните капиталови потоци и улесняване на достъпa до финансиране за предприятията.


Насоките са разработени от експертна работна група "Нефинансов сектор" към Координационния съвет за подготовка на Република България за членство в еврозоната и са изготвени в съответствие с изискванията на Закона за въвеждане на еврото в Република България.


Пренаселени плажове и претъпкани центрове на градове: още един летен туристически сезон в Европа приключва, пише Европейският нюзрум – платформа за сътрудничество между 23 европейски новинарски агенции.


Управителният съвет на Държавния фонд "Земеделие" отпуска общо 168 617 лв. (86 212,5 евро) по помощ de minimis за компенсиране на щети от пожари през юли 2025 г. на четири земеделски стопани на територията на страната, съобщиха от Фонда.


До този момент Доналд Тръмп е завявал, че обмисля четирима кандидати за член на управителния съвет на УФР, след като едно място остана свободно след изненадващата оставка на Адриана Куглер, назначена през 2023 г. от предишния президент Джо Байдън.


Всяка година в света се произвеждат над 400 милиона тона нова пластмаса, като според Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) до 2040 г. количеството може да нарасне с още 70 процента, ако не бъдат предприети съществени промени.