EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Мобилни устройства - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
„Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида „Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида 08:35 | 28.10.2025 | 538

Батерията на ТВЕЛ е с корпус със степен на защита IP55 за устойчивост на прах и вода, способна да генерира енергия при минусови температури и да поддържа основни домакински уреди в продължение на няколко дни. Тя включва и множество конектори за различни устройства, което я прави подходяща както за научна, така и за експедиционна употреба в полярни условия.

още
Фими: Yettel, ЕНЕРГО Про, Кауфланд Фими: Yettel, ЕНЕРГО Про, Кауфланд 14:59 | 07.08.2025 | 1260

По-евтин ток във всички зарядни станции за електромобили на Kaufland. Yettel е първият оператор у нас, който дава възможност за обратно изкупуване на мобилни устройства от бизнеса.

още
35% от фискалните апарати, готови за еврото 35% от фискалните апарати, готови за еврото 07:15 | 01.08.2025 | 738

Датата, от която всички фискални устройства трябва да бъдат актуализирани за работа с евро, е 8 август. Това става ясно от промените, които залягат сега в Закона за въвеждане на еврото. В страната има близо 500 хил. касови апарата. Според БСК не е възможно бизнесът да пригоди своите системи в кратки срокове. 

още
9000 с достъп до Е-здравни досиета за месец 9000 с достъп до Е-здравни досиета за месец 08:05 | 21.07.2025 | 489

Кампанията за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве продължава, допълват от ведомството. Регионалните здравни инспекции в страната са изготвили нов график за следващата седмица, който предвижда разполагането на мобилни екипи в 38 градове и села в цялата страна.

още
Русия иска биометрични данни при мобилни услуги Русия иска биометрични данни при мобилни услуги 13:25 | 04.07.2025 | 845

Чуждестранните граждани бяха задължени да се регистрират в единната биометрична система на Русия. На тези, които не са направили това, доставчиците на телекомуникационни услуги постепенно ще деактивират мобилните им връзки. Разпоредбата не се прилага за руските граждани.

още
НАП с подкаст за еврото НАП с подкаст за еврото 12:58 | 16.06.2025 | 545

Съветът на експертите на Националната агенция за приходите е търговците да се свържат със сервизните фирми или производителите на фискални устройства, които да направят необходимите настройки спрямо изискванията на Закона за въвеждане на еврото и разпоредбите на Наредба Н-18.

още
Държавата пренебрегва малките телекоми Държавата пренебрегва малките телекоми 08:10 | 25.04.2025 | 801

Според БАБТО наливането на още финансов ресурс само в 3-те мобилни оператора ще влоши още повече конкуренцията на българския пазар и ще доведе до убийството на малки и средни телеком оператори.

още
МФ публикува промени в Наредба № Н-18 от 2006 МФ публикува промени в Наредба № Н-18 от 2006 07:05 | 31.03.2025 | 979

МФ публикува за обществено обсъждане проект на Наредба за изменение и допълнение на Наредба № Н-18 от 2006 г. за регистриране и отчитане чрез фискални устройства на продажбите в търговските обекти, изискванията към софтуерите за управлението им и изисквания към лицата, които извършват продажби чрез електронен магазин (Наредба № Н-18/2006 г.).   

още
Кърджали: 4000 домакинства с екоуреди за отопление Кърджали: 4000 домакинства с екоуреди за отопление 18:15 | 04.03.2025 | 704

Подмяната става безплатно, като вместо уреди на твърдо гориво се вземат екологични алтернативи - климатици, термопомпи, устройства на палети и фотоволтаични системи за собствено отопление, в рамките на проект за по-чист въздух в общината.

още
78% използват мобилни устройства, докато шофират 78% използват мобилни устройства, докато шофират 11:50 | 04.03.2025 | 819

В България глобата при използване на мобилен телефон е 50 лв., като тя е най-ниската в цяла Европа. Ето информация за глобите в някои от другите европейски страни.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg