EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Ахира ад с рогош за най добър проект за възобновяема енергия - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Еднофамилните къщи, част от санирането Еднофамилните къщи, част от санирането 15:10 | 28.10.2025 | 120

Първият му проект трябва да бъде изготвен до края на 2025 г. и да определи конкретни цели и мерки за всички типове сгради, включително еднофамилните домове. Според европейските изисквания до 2030 г. жилищният фонд следва да намали енергийното си потребление с поне 16%, като повече от половината от този напредък трябва да дойде именно от най-неефективните сгради – голяма част от които са еднофамилни. 

още
„Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида „Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида 08:35 | 28.10.2025 | 163

Батерията на ТВЕЛ е с корпус със степен на защита IP55 за устойчивост на прах и вода, способна да генерира енергия при минусови температури и да поддържа основни домакински уреди в продължение на няколко дни. Тя включва и множество конектори за различни устройства, което я прави подходяща както за научна, така и за експедиционна употреба в полярни условия.

още
Полша няма да строи завод за морска вятърна енергия Полша няма да строи завод за морска вятърна енергия 10:25 | 24.10.2025 | 413

Датският производител на вятърни турбини "Вестас" (Vestas) отложи плановете си за изграждане на най-големия си завод в Полша, позовавайки се на по-слабо от очакваното търсене на морска вятърна енергия в Европа.  

още
Фирми: АЕЦ "Черна гора", MOL, Levi's Фирми: АЕЦ "Черна гора", MOL, Levi's 16:45 | 22.10.2025 | 542

Първото споразумение, подписано с „Арабел Салушънс“ (Arabelle Solutions), се отнася до напредъка на ремонтните дейности в първи блок на АЕЦ „Черна вода“. Второто споразумение е с „Фраматом“ (Framatome) и е за разработване на проект за медицински радиоизотопи. И двете споразумения са в съответствие с инвестиционната стратегия на „Нуклеарелектрика“ и целта ѝ да позиционира румънската ядрена...

още
Енергетиката - приоритет на Турция Енергетиката - приоритет на Турция 14:35 | 09.10.2025 | 564

Ердоган:„Целта ни е да увеличим износа си до 300 милиарда долара, а приходите от туризъм до над 70 милиарда долара. Очакваме населението ни да надхвърли 88 милиона до 2030 г. и да достигне 94 милиона до 2050 г. Всички знаем какво означава това за търсенето и потреблението на енергия.“

още
Подписва се българо-македонски проект за жп тунел Подписва се българо-македонски проект за жп тунел 08:40 | 08.10.2025 | 533

Подписването на Споразумението е ключова стъпка към свързването на железопътните системи на двете страни и завършването на железопътния коридор София – Скопие – Дуръс – Бари.

още
Прием по интервенцията за къси вериги Прием по интервенцията за къси вериги 14:59 | 06.10.2025 | 444

Бюджетът по интервенцията е 9,5 млн. евро, а максималният размер на разходите за един проект е до 300 000 евро.

още
Проект "Веселите винари" във Врачанско Проект "Веселите винари" във Врачанско 12:03 | 01.10.2025 | 663

Начало на тяхната история слага наследствено място край с. Веслец, община Враца, което засаждат предимно с френски сортове лозя през 2014 г. Самото място е специално, защото тук на 31 май 1876 г. Ботев и неговата дружина получили последен отдих, храна и вино, благодарение на дядото на съдружничката Ивана Цакова - Цако.

още
Турция строи 500 хил. социални жилища Турция строи 500 хил. социални жилища 08:01 | 01.10.2025 | 565

„При този проект е предвидена специална квота за семейства с три деца, младежи, близки на загинали при изпълнение на служебните си задължения, ветерани и пенсионери“, каза президентът Ердоган, цитиран от турските медии. 

още
Малки реактори и Зелена енергия от Каспийско море Малки реактори и Зелена енергия от Каспийско море 11:25 | 26.09.2025 | 594

Зелената енергия, генерирана в Каспийския район, ще е още един източник на електрическа енергия за Европа, в това число и за България, заяви министър-председателят Росен Желязков след срещата си с президента на Азербайджан Илхам Алиев. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg