АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Масови уволнения в Гърция иска ЕК и МВФ



"Експертите от Тройката - ЕК, ЕЦБ и МВФ, искат масови уволнения в държавните предприятия, драстично орязване на работни места, сливания на фирми и сектори и ликвидиране на стотици служби", твърди в. "Адезмефтос типос".
"Еврорамбовци влизат в главния инспекторат с одобрението на Брюксел", предупреждава в. "Врадини".
"Тройката иска от есента да бъдат прочистени държавните фирми и на първо място Националната електрическа компания ДЕИ и железниците ОСЕ. Същата съдба ще имат и други затънали в дългове компании. МВФ настоява за незабавно сливане на банки и за отваряне на така наречените затворени професии - шофьори, архитекти, заклети счетоводители, адвокати, фармацевти", отбелязва в. "Елефтерос".
В. "Елефтеротипия" пише, че служителите от Тройката са връчили на кабинета в Атина десет разпоредби за това какво трябва да прави в следващите два месеца, за да получи другите два транша от заемите, планирани за септември и декември, всеки на стойност от 9 млрд. евро. Траншът през септември е гарантиран.
Днес или утре експертите от Тройка и правителството трябва да подпишат окончателния текст за структурните мерки, които управляващите в Атина са длъжни да реализират до октомври, за когато е предвидена и следващата инспекция.
Tweet |
|