EUR 1.9558
USD 1.7243
CHF 2.0934
GBP 2.2921
CNY 2.3713
you tube
mobile version

МААЕ - по-слаб ръст на ядрената енергия

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

МААЕ - по-слаб ръст на ядрената енергия

mail12:30 | 20.09.2012прегледи 487 коментарикоментари 0


Производството на ядрена енергия ще нарасне по-малко от очакваното през предстоящите десетилетия заради аварията в АЕЦ "Фукушима" и икономическите проблеми в много страни, посочи днес във Виена експерт от Международната агенция за атомна енергия (МААЕ), цитиран от ДПА.
Все още очакваме растеж, но значително по-слаб от очаквания през 2010 година, заяви Холгер Рогнер, който ръководи отдела за проучвания на МААЕ.
Според консервативната оценка на агенцията, ядрените реактори по света общо ще имат капацитет от 456 гигавата през 2030 година. Цифрата е с 16 процента под прогнозата на МААЕ от 2010 година, когато очакванията бяха за капацитет от 546 гигавата. Преразгледаната прогноза отчита новия план на Япония постепенно да се откаже от ядрената енергия до края на 30-те години на века.
През 2010 година се е очаквало 12 страни да започнат да произвеждат ядрена енергия, а сега броят им е сведен до 7, отбелязва Рогнер. Китай, Индия и Русия ще осигурят увеличаването на производството на ядрена енергия. Очаква се страните от Източна Европа също да се придържат към тази технология, отбелязва експертът.


 


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg