EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Лондон ще вдигне медицинския данък

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Лондон ще вдигне медицинския данък

mail06:35 | 20.11.2019прегледи 792 коментарикоментари 0


Британското правителство планира да повиши размера на медицинския данък за чужденците до 625 британски лири годишно, като след Брекзит той трябва да обхване и гражданите на ЕС, заяви британският външен министър Доминик Рааб, цитиран от TACС и "Фокус". "Хората, които идват тук, трябва да плащат данък в размер на 625 британски лири годишно, за да можем да покрием разходите на националната здравна система, каза външният министър на Великобритания Доминик Рааб по BBC. Медицински данък за чужденци за първи път беше въведен през 2015 г. и възлизаше на 200 паунда годишно, но впоследствие беше повишен до сегашните 400 паунда годишно. Сега той не се прилага за гражданите на Европейския съюз.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg