АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за което едно превозно средство изминава разстоянието, и се изчислява средната му скорост. Ако тя е по-висока от максимално допустимата според Закона за движението по пътищата, ще се регистрира и данните ще се предоставят от Националното тол управление на МВР, което ще налага съответните санкции.


Рефинансирането е услуга, чрез която заменяш един или няколко съществуващи кредита с нов заем, обикновено при по-добри условия. Целта е ясна – да намалиш месечната вноска, да получиш по-ниска лихва или да обединиш няколко задължения в едно.


"Русал", която е и най-големият производител на алуминий в света извън Китай, е изправена пред постоянен натиск в продължение на повече от три години поради последствията от западните санкции срещу Русия заради войната й в Украйна.


Германия остава най-слабо представящата се сред водещите икономики - 48,3 пункта през май, въпреки че производственият ѝ сектор регистрира едно от най-леките влошавания от три години.


Американският финансов министър Скот Бесент заяви, че подробностите все още се уточняват, като се има предвид кога и къде трябва да бъде подписана сделката. Според него целевата дата е 26 април. Той отбеляза, че споразумението по същество включва договореното по-рано и е дълго около 80 страници. В края на февруари във Вашингтон се провали подписването на неясно рамково споразумение за съвместен добив на суровини след спор между Тръмп и...


От страните в Евросъюза единствено Унгария (-8 на сто) регистрира по-рязък годишен спад на промишлеността. Останалите държави от ЕС с най-голямо годишно намаление на промишленото производство през февруари са Германия (-3,7 на сто), Дания (-3,5 на сто), Румъния (-3,4 на сто) и Италия (-2,7 на сто).


Междувременно вносът регистрира умерен ръст от 0,5 на сто до 119, 7 милиарда евро. Вследствие на това през 2024 г. търговският излишък на ЕС при медицинските и фармацевтични продукти е общо 193,6 милиарда евро, което е рекорден максимум.


Най-големи дефицити са отчетени в Румъния (-9 млрд. евро), Полша (-4,3 млрд. евро) и Белгия (-1,6 млрд. евро). На основата на сезонно некоригирани данни за България Евростат отчита излишък от 1,6 млрд. евро за периода юли - септември 2024 г. спрямо 400 млн. евро за същия период на 2023 г.


Българката предприемач е високо образована – над 70 на сто от дамите в бизнеса у нас са с висше образование, като 30 на сто от тях притежават и допълнителни квалификации в областта на финансите.


Германското правителство понижи прогнозата си за растежа на водещата европейска икономика до едва 0,3%, след като тя регистрира спад две последователни години, информира Асошиейтед прес. Новата правителствена прогноза е доста под предишната за растеж от 1,1 на сто, публикувана през октомври.