АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Проектът "Лозен Парк" на "Линднер", обхващащ жилищните, образователните и научно-технологични пространства, стъпва на концепцията за създаване на "град в град" и "град на късите разстояния".


Ново, трето поред национално проучване на Siemens България и Германо-Българската индустриално-търговска камара хвърля светлина върху перспективите и трудностите пред цифровата трансформация. Финансови ограничения и човешкият фактор остават основни пречки за напредъка.


€346.3М /$362.2М/ достигна вноса на технологичен хардуер в България през първото тримесечие на 2025 година. Това показват резултатите от независимо изследване на CBN Pannoff, Stoytcheff & Co., което се провежда всяко тримесечие от 33 години до сега.


6 млн. лева е инвестицията в цифрова инфраструктура в най-големия индустриален парк у нас в Божурище. НКИЗ ЕАД официално представи проекта си за създаване на Регионален център за дигитални решения и иновации, който ще бъде изграден на територията на Индустриален парк София-Божурище.


Той е финансово стабилен и изпълнява поставената цел градът да стане индустриален център на Североизтока. Това съобщи изпълнителният директор на "Индустриален парк Шумен" АД Николай Тончев на Общото събрание, информира пресцентърът на общинската администрация.


В Славков Туск потвърди, че държавната компания Агенция за индустриално развитие (ARP) и нейните партньори ще инвестират в инфраструктурата на логистичния център, с което „на практика ще се удвои неговият капацитет за прехвърляне на стоки“.


С церемония по "първа копка" на летище "Бършен" край Сливен беше дадено началото на строителни дейности по проект за изграждане на индустриален парк. По проекта ще бъде изградена довеждаща и вътрешна инфраструктура за над 19 830 000 лева. Тя ще осигури комуникации до всеки парцел заедно с улична мрежа и осветление. Крайният срок за изграждането й е 30 юни 2026 г. Изпълнител е дружеството "Хидроводстрой".


Проектът предвижда създаването на въглеродно неутрален парк, част от Тракия икономическа зона, най-голямата и устойчиво развиваща се индустриална зона в България и Източна Европа.


Монументът в старозагорския парк "Артилерийски" е точно копие на спътника, изстрелян през 1981 г. СЪоръжението, което е едно от най-големите постижения на България, свързани с космическите изследвания и технологии, все още лети в космоса и ще лети още 500 години, докато изгори в атмосферата.


Машиностроителната компания "Кяшиф" ще захранва и четирите си завода в Джебел и Кърджали от фотоволтаични електроцентрали в двата града. Фотоволтаичният парк в Джебел, където са позиционирани 3 от заводите вече е изграден.