EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Индустриални поръчки - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Среброто поскъпна с 35% от януари насам Среброто поскъпна с 35% от януари насам 15:35 | 17.07.2025 | 204

Това надхвърля ръста на златото от 28 на сто. Освен че е актив, считан за убежище, среброто има и индустриални приложения, най-вече при производството на соларните панели. Според индустриалната група "Дъ Силвър Инститют" (The Silver Institute) пазарът се насочва към пета година на дефицит.

още
Airbus с повече поръчки от очакваното Airbus с повече поръчки от очакваното 13:35 | 14.07.2025 | 388

Водещият европейски самолетостроител  е доставил 63 самолета през юни, с което общият брой предадени на клиенти машини през първата половина на годината достига 306. Според отчет компанията е получила 203 брутни поръчки през миналия месец. 

още
АПИ обяви две ОП с обща стойност над 1.3 млн.лв. АПИ обяви две ОП с обща стойност над 1.3 млн.лв. 16:05 | 23.06.2025 | 587

АПИ обяви обществени поръчки за строителен надзор при укрепването на анкерната стена на пътя Ботевград - София и при изграждането на нов мост на пътя Калояново - Хисаря.

още
Пазарът на индустриални и логистични площи в София Пазарът на индустриални и логистични площи в София 08:05 | 23.05.2025 | 694

В началото на годината в столицата бяха завършени седем нови индустриални сгради с обща площ от 48 000 кв. м. Пет от тях са предназначени за собствено ползване от производствени и логистични компании, а останалите две са спекулативни обекти за отдавене под наем.

още
Започва санирането на блокове, одобрени по Етап 1на ПВУ Започва санирането на блокове, одобрени по Етап 1на ПВУ 17:10 | 08.04.2025 | 486

Те са общо 756 проекта. 638 проекта вече са със сключени договори, а 118 са в процедура по подписване. В момента върви активен диалог с общините за приключване на обществените поръчки и започване на строителния процес, тъй като до 30 юни 2026 г. строителният процес трябва да приключи и да бъде отчетен.

още
Германия: Промишлените поръчки в застой Германия: Промишлените поръчки в застой 18:09 | 07.04.2025 | 493

Това указва, че спадът в германския промишлен сектор може да е достигнал дъното си, но възстановяването вероятно ще бъде бавно, тъй като се усеща въздействието на митата, обявени от САЩ.

още
149 млн. лв. ще бъдат вложени в ИП 149 млн. лв. ще бъдат вложени в ИП 15:15 | 28.03.2025 | 699

Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“.  Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.

още
149 млн. лв. за развитие на индустриални и логистични паркове 149 млн. лв. за развитие на индустриални и логистични паркове 06:55 | 20.03.2025 | 500

Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки. Първата е за разширяване и/или развитие на нови индустриални зони/паркове с фокус върху чисти технологии в засегнати от въгледобива терени и съществуващата енергийна инфраструктура. 

още
Годишно в България се изхвърлят над 100 000 тона текстил Годишно в България се изхвърлят над 100 000 тона текстил 10:57 | 19.03.2025 | 501

Текстилната индустрия е един от основните индустриални потребители на вода и източник на замърсяване, като отпадните води от нея са повече от тези от битовите нужди на цялото човечество, се казва в един от последните доклади на Българската асоциация кръгов текстил (БАКТ).

още
Пазарът на индустриални и логистични площи стабилен Пазарът на индустриални и логистични площи стабилен 07:05 | 28.02.2025 | 548

Общо 59 000 кв. м. нови площи бяха завършени в последните три месеца на годината, а в рамките на цялата  – 180 000 кв. м. Пазарът се движи главно от инвестиции предназначени за собствено ползване, сочат данните на консултантската компания за бизнес имоти Cushman&Wakefield Forton.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg