EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Индустриална собственост - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Германската промишленост губи по 15 хил. работни места Германската промишленост губи по 15 хил. работни места 16:05 | 27.07.2026 | 113

Геополитическите процеси, като митническата политика на САЩ и нарастващата индустриална доминация на Китай, също оказват натиск върху промишлеността, а съчетанието от структурни слабости и външен натиск поставя бизнес средата в Германия под изключително напрежение.

още
Бургас: Новата индустриална зона на финал + снимки Бургас: Новата индустриална зона на финал + снимки 06:55 | 23.07.2026 | 706

Терените от Фаза 2 се намират в близост до бургаските корабостроителници и пътната връзка за ж.к. „Меден рудник“. Общата площ на терена възлиза на 600 дка. Към момента на място са привлечените общо 8 компании, като една от тях вече е започнала строителни дейности на производствените си бази

още
DPM Metals ще добива злато в Сърбия DPM Metals ще добива злато в Сърбия 10:35 | 15.07.2026 | 625

Проектът предвижда използване на част от преработвателното оборудване от българската златна мина "Ада тепе" край Крумовград, която е собственост на DPM Metals. Според данните на компанията мината в България е произвела около 11 000 унции златен еквивалент (GEO) през второто тримесечие на 2026 г., като последният добив е извършен в средата на април.

още
Спестяванията в еврозоната - без промяна Спестяванията в еврозоната - без промяна 18:25 | 07.07.2026 | 758

Евростат отбелязва, че необичайно високите стойности на инвестициите, отчетени през 2019 и началото на 2020 г., се дължат на еднократни големи сделки с права върху интелектуална собственост, свързани с дейността на мултинационални компании.

още
Индустриален парк "Балкан" откри нова инфраструктура Индустриален парк "Балкан" откри нова инфраструктура 14:04 | 03.07.2026 | 686

Индустриален парк „Балкан“ се намира в Северната индустриална зона на Ловеч и обхваща площ от 1305 декара. Собственик и оператор на парка е „Балкан“ АД, което притежава лиценз за разпределение на електроенергия в затворена електроразпределителна мрежа, издаден от Комисията за енергийно и водно регулиране за срок от 35 години.

още
БТПП учреди Съвет за конкурентоспособност БТПП учреди Съвет за конкурентоспособност 12:03 | 15.05.2026 | 800

Новата експертна структура ще работи по теми като индустриална трансформация, AI, енергийна ефективност, чисти технологии и достъп до инвестиции в период на ускорено икономическо преструктуриране в ЕС.

още
Авто Юнион EАД - вносител на лукс марката Hongqi Авто Юнион EАД - вносител на лукс марката Hongqi 13:50 | 24.04.2026 | 855

С влизането на Hongqi, Авто Юнион се утвърждава като най-големия хъб за китайски автомобили в България - една група с общо пет марки, които покриват целия спектър от потребителски профили - от достъпни до флагмански. Hongqi (Червено знаме) е собственост на FAW Group и е основана през 1958 г., което я прави най-старата и утвърдена китайска марка за пътнически автомобили.

още
Зимбабве, Китай и производството на литий Зимбабве, Китай и производството на литий 18:42 | 05.03.2026 | 883

Най-голямата мина за литий в Зимбабве – Bikita Minerals, собственост на китайската Sinomine Resources Group, провежда проучвания за изграждане на завод за производство на литиев сулфат, които започнаха през декември.

още
"Лукойл" продължава да търси купувач "Лукойл" продължава да търси купувач 12:35 | 02.02.2026 | 791

„ПАО "Лукойл" съобщава за сключването на споразумение с американската инвестиционна компания Carlyle за продажбата на Lukoil International GmbH (100% дъщерно дружество на ПАО "Лукойл", което притежава чуждестранните активи на групата "Лукойл"). В периметъра на тази сделка не влизат активите в Република Казахстан, които ще останат собственост на групата "Лукойл" и ще продължат дейността си в...

още
Етажната собственост E-ДОМ Етажната собственост E-ДОМ 14:10 | 28.01.2026 | 444

Платформата представлява облачен софтуер за частни и професионални домоуправители и поставя началото на нов етап в развитието на проекта, който функционира в България повече от 13 години.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg